Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Cyklojízda večerním Zlínem se povedla

31. 08. 2016

Na 350 cyklistů se v pátek večer sešlo na zlínském náměstí Míru, aby společně vyrazili na cyklojízdu ulicemi města po trase dlouhé18 kilometrů.

Peloton doprovázený hlídkami Policie ČR a Městské policie Zlín, směřoval ze zlínského náměstí nejprve do Prštného, odkud se do centra města vrátil po nově zrekonstruované ulici Mostní a pokračoval po Štefánikově ulici a pak až do Želechovic, do města se vrátil přes průmyslovou zónu Příluky. Po návratu na náměstí čekalo na účastníky happeningu překvapení v podobě ohňové show v podání skupiny Fuerza del Fuego a balení hroznového cukru na posilnění.

„Tak velký zájem lidí o cyklojízdu nás příjemně potěšil. Pro všechny to byl skvělý zážitek a výborná ukázka toho, že jízdní kolo se dá ve městě dobře využít jako dopravní prostředek a ne jen jako sportovní náčiní,“ řekl Josef Novák, radní města Zlína, který zodpovídal za přípravu a průběh akce.

Cyklojízdu večerním Zlínem uspořádala zlínská radnice poprvé vloni v září a zúčastnilo se ji téměř 300 cyklistů. „V příštím roce tuto úspěšnou akci určitě zopakujeme. Velké poděkování patří zlínskému dopravnímu inspektorátu Policie ČR, Městské policii Zlína a dobrovolníkům, kteří se zhostili role pořadatelů. Bez jejich pomoci bychom se neobešli,“ dodal Josef Novák.

Cyklojízda proběhla v rámci projektuZlín v pohybu– zdravě, bezpečně, na pohodu. Cílem této kampaně je motivovat obyvatele města Zlína a jeho blízkého okolí k většímu využívání udržitelných forem dopravy, tedy pěší, cyklistické a veřejné hromadné dopravy na místo aut.

Modul: Novinky