Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Nové cyklistické piktogramy ve Zlíně

05. 10. 2015

Zrekonstruovaný povrch silnice na ulici Štefánikova je označen novými grafickými symboly: cyklistickými piktogramy. Mají upozornit řidiče motorových vozidel, že se zde často pohybují lidé s koly a že by se měli častěji držet blíže středové čáry vozovky.

Použití piktogramů nedělá ze silnice cyklostezku. „Mají pouze informativní charakter, pro žádného z uživatelů komunikace z nich nevyplývají žádná práva ani povinnosti. Auta mohou v případě potřeby na cyklopiktogramy vjet, ale jedoucího cyklistu musí při předjíždění vždy míjet s bezpečným odstupem,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Josef Novák.

Cyklistické piktogramy jsou vyznačeny v úseku od křižovatky s ulicí Příční po Kudlovskou přehradu u Centroprojektu. Graficky jde o pravidelně se opakující symboly jízdního kola a šipek, které jsou nastříkány na povrch silnice. „Postupně budeme cyklopiktogramy využívat i na dalších ulicích Zlína, pokud budou mít patřičné šířkové parametry,“ sdělil Martin Habuda, cyklokoordinátor radnice.

Kromě instalace cyklopiktogramů jsou na ulici Štefánikova nově také bezpečnostní úpravy na přechodech pro chodce, které přispívají k vyšší bezpečnosti přecházejících. Opravy této ulice budou pokračovat v příštím roce, kdy dojde k rekonstrukci povrchu od křižovatky s ul. Příční směrem na východ.

Zdroj: Zlin.eu

Další informace: Cyklozlín.cz

Odborná literatura: cyklokonference.cz

Modul: Novinky