Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Říčany (nejen) pro děti

10. 12. 2019

Říčany leží v těsné blízkosti Prahy, zachovávají si ale svoji místní kulturu. K ní patří mimo jiné i důraz na kvalitu života, komunitní aktivity a sportovní činnost. Dnes přinášíme tipy na dvě nenáročná opatření, která měla v poslední době dobrý ohlas.

Prvním z nich jsou sportboxy - dřevěné uzavíratelné bedny, ve kterých jsou umístěny sportovní potřeby, jako například fotbalový, volejbalový a basketbalový míč, sada na badminton, frisbee, švihadlo, pálky a míčky na stolní tenis. Toto sportovní náčiní si může kdokoliv zdarma zapůjčit. K poctivému vrácení těchto sportovních potřeb vybízí veršík na sportboxu  „půjč si všechno vyzkoušej, domů nic neodnášej“. Myšlenkou projektu bylo jednak umožnit lidem zasportovat si za pomoci zapůjčeného vybavení a v neposlední řadě také zdůraznit víru v poctivé zacházení s vybavením, které má sloužit všem.

Sportboxy jsou prozatím umístěny v Říčanech na dvou sportovištích (Sportoviště u Lesa, hřiště Strašínská) . S ohledem na pozitivní ohlas na tento nápad město připravuje další dva sportboxy, které budou hotové v dohledné době.

Druhou inspirací z Říčan je na první pohled nenápadné opatření, které ale výrazně pomáhá omezit ranní dopravní špičky v okolí základních škol. Posunutí začátku vyučování o 15 minut vychází vstříc nejen veřejné dopravě, ale také rodičům, kteří dovážejí své děti do školy autem.

Zdroj: Městský úřad Říčany

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Říčany (nejen) pro děti
Modul: Novinky