Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Kniha Městem na kole

15. 07. 2018

Kniha Městem na kole je k dostání na pultech knihkupců už od května 2018. Městem na kole nabízí jak užitečné návody a rady pro lidi, kteří s kolem ve městě teprve začínají, tak spoustu vychytávek, které jistě ocení i ti, kteří již na kole po městech nějaký čas jezdí. Je určena i turistům, kteří občas projíždí na svých cyklovyjížďkách městy a neví si v nich ve všech situacích rady.

Knihu můžete pro sebe nebo své známé objednávat zde.

Obsah knihy vznikal téměř deset let, především v podobě článků na internetových stránkách Prahou na kole. Původní články byly přizpůsobeny tomu, aby byly užitečné městským cyklistům v jakémkoliv českém městě. I pravidelní čtenáři Prahou na kole najdou v knize něco nového, protože mnohé texty byly aktualizovány nebo napsány přímo pro tuto knihu. Texty navíc doplňují názorné ilustrace dopravních situací i fotografie, díky nimž poznáte svět městského cyklisty mnohem více.

Kniha má 216 stran, její bohaté ilustrace pochází z dílny Marušky Marušíkové, fotografie pak nafotil Jakub Hrab a Tomáš Cach. Kniha je členěna do šesti hlavních částí, které by měly kopírovat pokroky začínajícího městského cyklisty. Ty nejzákladnější informace do začátků přicházejí nejdříve, naopak náročnější výzvy jakými jsou dopravní nehody nebo jízda s dětmi pokrývají kapitoly v druhé části publikace. Jedná se o praktickou příručku pro ty, kteří po městě na kole občas jezdí, uvažují o tom, nebo se prostě o světě cyklistické dopravy chtějí dozvědět více.

Kniha by měla být v těchto dnech distribuována do jednotlivých kamenných i online knihkupectví. V eshopu nakladatelství Grada, které knihu vydává, ji můžete pořídit na za 279 Kč. Zároveň si vás dovolujeme pozvat na křest knihy, který proběhne ve vinném baru a kavárně Božská lahvice na pražských Vinohradech (Italská 13, Praha 2) dne 21. května od 18 hodin. Bude zde možné potkat autory publikace a další vybrané hosty, případně knihu zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Městem na kole (Vratislav Filler, Jiří Motýl)
Datum vydání: 11. 05. 2018, Grada Publishing
ISBN: 978-80-271-0855-8
Formát / stran: 144×207, 216 stran, brožované s ilustracemi

Odkazy

Modul: Novinky