Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Výstava Města s dobrou adresou se přestěhovala do Zlína

18. 06. 2016

Od 7. do 26. června hostí  metropole východní Moravy putovní dánskou výstavu s názvem "Města s dobrou adresou". Úkolem výstavy je inspirovat obyvatele Zlína a vyvolat debatu o tom, co vlastně považujeme za „město s dobrou adresou“ a jakou roli v tom hraje cyklodoprava.

Výstavu zahájil za město Zlín radní Josef Novák (vlevo) spolu se zástupci dánské ambasády. Uprostřed Per Brixen, zástupce dánského velvyslance v ČR, vpravo Petr Kouřimská, Public Diplomacy Officer dánské ambasády. Foto: Milan Körber

Dnes v souvislosti s tím proběhl také seminář na téma "Města s dobrou adresou", na kterém vystoupili zástupci města Zlína, Asociace měst pro cyklisty i zástupci dánské ambasády. Hovořilo se především o připravovaném dopravním generelu města Zlína i o zklidnění centra města. Semináře se zúčastnili také zástupci nedalekých Otrokovic, které intenzivně spolupracují se Zlínem právě na podpoře cyklodopravy v regionu. Obě města již dva roky spojuje cyklostezka, kterou obyvatelé obou měst využívají k výletům i k cestování do práce.

Výstavu ve Zlíně zahájila slavnostní vernisáž spojená s vyhlášením výsledků soutěže Do práce na koleProgram semináře a vernisáže je ke stažení zde.

Seminář Města s dobrou adresou. Foto: Milan Körber

Výstava má dvě části – venkovní část výstavy si budete moci prohlédnout v ulici Školní u prosklené přístavby Klubu 204, vnitřní část bude vystavena v přízemí budovy 21 na Krajském úřadě Zlínského kraje. Instalace výstavy ve východomoravské metropoli je součástí programu Zlín v pohybu - zdravě, bezpečně, na pohodu.

Souběžně s dánskou výstavou bude v bezprostředním sousedství probíhat exteriérová výstava studentských prací, které se převážně týkají veřejného prostranství, mobiliáře a architektury.

O výstavě Města s dobrou adresou:

Výstava byla představena v dubnu 2015 na stejnojmenné konferenci v Olomouci, od té doby putuje po českých městech. Výstava má pomoci nastartovat v českých podmínkách veřejnou diskusi o kvalitě života v našich městech, především v souvislosti s mobilitou. Více o výstavě a kde se právě nachází, najdete na stránkách www.dobramesta.cz.

Modul: Novinky