Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Dvůr Králové nad Labem

1. Krátké představení města.

Dvůr Králové nad Labem je historické město s šestnácti tisíci obyvateli. Nachází se v centrální části Královéhradeckého kraje asi 35 km severně od Hradce Králové a 19 km jižně od Trutnova. Město s tradicí textilního průmyslu má řadu historických, kulturních i uměleckých památek a je jedním z turistických center východních Čech. Více...

2. Kontaktní osoby (naši City Changers)

  • Emil Kudrnovský, místostarosta, tel.: 608 431 321, e-mail : kudrnovsky.emil@mudk.cz
Cyklostezka Oslavany - Ivančice byla otevřena 1. května 2015. Je dlouhá 3200 metrů, široká 3 metry (lávka 2 metry) s převýšením 16 metrů.

Více zde: http://kic-ivancice.webnode.cz/informace-pro-turisty/cyklostezk

3. Projekty pro rok 2018 (pomáháme budovat v našem městě Malou Kodaň)

 Doplníme později.

4. Informace o cyklistické dopravě - stávající stav

Cyklotrasa kam se podívám! To by mohl být slogan vystihující Dvůr Králové nad Labem. Město a jeho okolí jsou doslova protkané cyklotrasami, které přímo vybízejí k výletům na kole.

Všude po městě jsou rozmístěny stojany na kola, aby si mohli cyklisté Dvůr Králové nad Labem prohlédnout nejen ze "sedla", ale i jako pěší. I v ZOO Dvůr Králové mají cyklisté možnost odložit své bicykly a vychutnat si procházku mezi zvířaty z celé Afriky. Na cykloturisty jsou připraveni také v Městském informačním centru Dvůr Králové nad Labem. Kromě propagačních materiálů, které "íčko" nabízí, jsou zde cyklistům k dispozici odstavná místa pro kola, nářadí pro jednoduché opravy nebo lékárnička. Více zde...

5. Typy na cyklovýlety a další související informace

Kam se určitě nezapomeňte vydat, je tedy proti proudu řeky Labe, podívat se právě na patrně nejkrásnější přehradu v Čechách a národní kulturní památku, Les Království. Je obklopena malebnými lesy a představuje příjemné místo k relaxaci, ale i poznání. Odtud je to už jen kousek na nejvyšší místní vrcholek Zvičinu. Krkonoše budete mít jako na dlani a sledování západu slunce bude skutečnou tečkou za příjemně stráveným dnem.

Vyjeďte také opačným směrem, kde bude vaším cílem Hospital Kuks. Na cestě si udělejte zastávku v Žirči, kde můžete vaše kola bez obav zaparkovat na nádvoří Domova sv. Josefa a absolvovat procházku po celém areálu, který je všem volně přístupný. Dále se zastavte v Braunově Betlémě, magickém místě nabízejícím pohled na sochy vytesané přímo do skal. Dál pokračujte trasou vedoucí po Křížové cestě 21. století. Jen co se pokocháte pohledem na okolí i galerii soch, zastavte se ve Šporkově mlýně na malé občerstvení a pak už čeká důmyslný barokní komplex Hospital Kuks.

Tipy na cyklovýlety v okolí Dvora Králové nad Labem najdete zde.

6. Informace o městské mobilitě - stávající stav, plány

 Všechny informace o dopravě naleznete zde...

7. Fotogalerie

Modul: Seznam členů