Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Ralsko

1. Krátké představení města.

Město Ralsko leží na jihovýchodě okresu Česká Lípa, na území bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko, opuštěného sovětskou armádou, v průměrné nadmořské výšce 331 metrů. Ralsko patří rozlohou 171 km² k obcím s největší rozlohou v Česku (po Praze, Brně a Ostravě 4. největší obec i město. Hlavním sídlem novodobé obce je bývalé město Kuřívody, po němž zdědila status města. Název Ralsko není názvem žádné sídelní části dnešního města, ale dominantního kopce a hradu, nacházejících se na hranici jednoho ze severních výběžků území města, a bývalého vojenského výcvikového prostoru.

2. Kontaktní osoby (naši City Changers)

  • Miroslav Králík, starosta města, tel.: 602 440 383, e-mail : kralik@horacio.cz
Cyklostezka Oslavany - Ivančice byla otevřena 1. května 2015. Je dlouhá 3200 metrů, široká 3 metry (lávka 2 metry) s převýšením 16 metrů.

Více zde: http://kic-ivancice.webnode.cz/informace-pro-turisty/cyklostezk

3. Projekty pro rok 2018 (pomáháme budovat v našem městě Malou Kodaň)

Doplníme později.

4. Informace o cyklistické dopravě - stávající stav

Síť nových stezek navazuje na již existující trasy a rozbíhají se okolo Kuřívod. K novým kilometrům přibylo  také nové infocentrum.

Ralsko nabízí množství tras jak ke kratším projížd´kam, mírně náročným, tak i k celodenním výletům. Záleží už jen na vás do kterých koutů se vydáte.Výlet bude lákadlem pro milovníky přírody a jízdy po klidných lesních cestách a krásných  výhlídkách. Více...

5. Typy na cyklovýlety a další související informace

Popisy jsou rozděleny do dvou kategorií. V první jsou celodenní výlety procházející řadou turistických cílů. Výlety jsou řešeny buď jako okruh, kde se vrátíte zpět na výchozí místo a jsou vhodné zejména pro ty, kteří přijedou autem. U tras vedených tak, že cíl je různý od startu, je vždy start i cíl výletu u železničního nádraží. Pro ty, kdo přijedou autem, je možnost návratu k autu vlakem.
Do druhé kategorie jsou zařazeny výlety, které je možno absolvovat i v kratším časovém úseku a umožní vám nenáročnou jízdu hezkou krajinou. Jsou zásadně navrženy jako okruh. Více...

6. Informace o městské mobilitě - stávající stav, plány

Doplníme později.

7. Fotogalerie

Modul: Seznam členů