Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Litovel

1. Krátké představení města.

  • Město Litovel leží v nadmořské výšce 233 m n. m. v Hornomoravském úvalu na kraji Mohelnické brázdy, v údolí řeky Moravy. 
  • Město Litovel spolu s městy Olomouc, Uničov, Šternberk a Velká Bystřice náleží do okresu Olomouc a Olomouckého kraje
  • K Litovli patří 11 místních částí: Březové, Chořelice, Chudobín, Myslechovice, Nasobůrky, Nová Ves, Rozvadovice, Savín, Tři Dvory, Unčovice a Víska.
  • Počet obyvatel Litovle včetně místních částí činil k 1. lednu 2016 celkem 9 812 obyvatel + 105 cizinců, samotná Litovel měla 7 242 obyvatel.
  • Více...

2. Kontaktní osoby (naši City Changers)

Doplníme později.

Cyklostezka Oslavany - Ivančice byla otevřena 1. května 2015. Je dlouhá 3200 metrů, široká 3 metry (lávka 2 metry) s převýšením 16 metrů.

Více zde: http://kic-ivancice.webnode.cz/informace-pro-turisty/cyklostezk

3. Projekty pro rok 2018 (pomáháme budovat v našem městě Malou Kodaň)

 Doplníme později.

4. Informace o cyklistické dopravě - stávající stav

Přes Litovel směrem na Olomouc vede značení dálkové cyklotrasy nazvané Moravská stezka. Ta tvoří jednu ze dvou páteřních cyklotras Moravsko-slezské dálkové cyklotrasy vedoucí z Mikulovic na česko-polských hranicích do Mikulova na česko-rakouských hranicích a navazující na síť mezinárodních cyklistických tras. V Litovli se křižuje také celá řada lokálních tras. Více...

5. Typy na cyklovýlety a další související informace

Okruh Litovel - Olomouc – Litovel

Snadná cyklotrasa v celkové délce 40 km nabízí cyklistům jak příjemnou cestu lesy CHKO Litovelské Pomoraví, tak otevřené pohledy na úrodnou Hanou.

Snadná cyklotrasa v celkové délce 40 km nabízí cyklistům jak příjemnou cestu lesy CHKO Litovelské Pomoraví, tak otevřené pohledy na úrodnou Hanou. Z litovelského náměstí Přemysla Otakara vede trasa trochu rušnějšími ulicemi na cyklotrasu č. 6243 (ul. Frištenského) kolem domu, který obýval slavný zápasník Gustav Frištenský. Následuje cyklostezka do Rozvadovic a pak do Unčovic.

6. Informace o městské mobilitě - stávající stav, plány

Doplníme později.

7. Fotogalerie

Ke stažení

stav v roce 2008.pdf (1.4 MB)
priklady-1-09-litovel.pdf (1.4 MB)
Modul: Seznam členů