Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

V Praze se objeví nová sdílená elektrokola

29. 06. 2019

Provozovatel bikesharingu Rekola v Praze spouští vlastní městská elektrokola. Po šesti letech, kdy Rekola nabízela kola, koloběžky a skateboardy, je to pro startup další krok k naplnění vize udržitelné městské mobility. Sdílená elektrokola jsou od července k dispozici pro uživatele v Praze, do budoucna je Rekola představí i v dalších městech po celé České republice.

Všechna elektrokola mají výměnnou baterii, takže se baterky mění přímo na ulici a není potřeba kola neustále převážet. Středový motor o síle 250w napájí kolo až do 25 km/h, ale rychlost může být reálně ještě vyšší, pokud cyklista vyvine vyšší rychlost vlastní silou. V průměru jezdí elektrokola o 21 % rychleji než běžná kola.

Elektrokola jsou dnes pro mnoho světových bikesharingů vlajkovou lodí, která má přilákat nové uživatele. Není divu: dojet na schůzku v rekordním čase a bez potu je pro mnoho městských cyklistů zásadní. I proto tento rok překonal prodej kol s baterií v Holandsku těch bez ní.

Projekt je realizován s partnerem innogy. Od innogy můžete získat 500 volných minut na elektrokola nebo roční předplatné na klasická rekola. Pro více informací odkazujeme přímo na jejich stránky. A pokud vás zajímá více informací o elektroRekolech, najdete je tady.


Kromě toho, Rekola si pro vás připravili společně s Red Bull výzvu na 500 000 km. Připojte se! Jezdit můžete na rekole, vlastním kole, koloběžce či skatu. Více o výzvě najdete zde.

Zdroj: Rekola.cz

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

V Praze se objeví nová sdílená elektrokola
Modul: Novinky