Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Třinec testuje carsharing.

23. 05. 2019

Statutární město Třinec, Autoset Centrum ČR plus s.r.o. a Autonapůl testují ve vzájemné spolupráci možností využití elektromobilů v městském provozu v aglomeraci se znečištěným ovzduším.

Cílem testu je rozšíření povědomí o těchto ekologických a k životnímu prostředí šetrných automobilů, které mohou přímo přispívat ke zlepšení životních podmínek ve městech a regionech. Souběžně představují sdílenou službu ve formě tzv. carsharingu.

Po dobu tří týdnů má Magistrát města Třince bezplatně k dispozici elektromobil Renault ZOE, který mohou zaměstnanci úřadu sdílet pomocí carsharingové služby Autonapůl. Do této služby byli zájemci registrování zdarma, kteří tak mohou vozidlo využít pro služební cesty, ale rovněž i pro soukromé cesty. Po této testovací době, bude předmětný elektromobil nabízen i široké veřejnosti jako sdílené vozidlo.

V Třinci mohou řidiči elektromobilů využívat čtyři veřejné dobíjecí stanice, mezi nimi i jeden stojan pro rychlé nabití. Rychlodobíjecí stanice je od září na točně autobusů MHD na Kamionce, dvě klasické dobíjecí stanice fungují na Sosně u nemocnice a jedna u magistrátu v Jablunkovské ulici.

 Zdroj: Leszek Gryga, Třinec

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Třinec testuje carsharing.
Modul: Novinky