Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Frýdek-Místek hostí dánskou výstavu

23. 05. 2019

Dánská výstava "Dobrá města" dorazila do Frýdku-Místku. Město připravuje plán udržitelné městské mobility a výstavu tak může posloužit pro vysvětlení jeho cílů. 

Dne 22. května se konalo ve městě veřejné projednání, na kterém zpracovatelé představili výsledky analýz. Z  analýzy vyplývá, že dobrou  pozici  ve městě má MHD, naopak cyklistická doprava a parkování by si zasloužily více pozornosti.  Mimo  dostavbu  dálnice  město  čeká rekonstrukce  železniční trati a uvažuje se o přesunutí  autobusového  nádraží.  Ve střednědobém horizontu  bude  velkou výzvou  příprava  podmínek  pro  nástup  elektro-mobility,  která  by  měla pomoci snížit emise z dopravy.

Podrobnosti o přípravě strategického dokumentu, který ovlivní budoucnost města v příštích desetiletích, najdete na http://mobilita-frydekmistek.cz/.

Dánskou výstavu bude možné zhlédnout ve Frýdku-Místku až do 2. června 2019. 

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Modul: Novinky