Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Nové nabíjecí stanice v Třinci

07. 05. 2019

Cyklistická doprava má v Třinci zelenou a její příznivci mohou nově využívat několik novinek, které jim pohyb na kole usnadní a zpříjemní.

Na Javorovém vrchu město zprovoznilo nabíjecí stanici pro elektrokola a nově cyklistům slouží také dva servisní stojany s potřebným nářadím. Jeden najdete u turistické chaty na Javorovém a druhý v blízkosti cyklověže v centru města. Nabíječky přibyly i u dolní stanice lanovky v Oldřichovicích, které financoval Moravskoslezský kraj. Ten zároveň vyšel vstříc všem, kteří si chtějí elektrokolo pouze půjčit a vyzkoušet a poskytl zájemcům čtyři elektrokola, které jsou k dispozici v dolní stanici lanovky.

Označení nabíjecích stanic v barvách městské značky "Třinec i ty"

„Chceme, aby lidé objevovali výhody pohybu na kole, ať už formou aktivního odpočinku, nebo každodenního dojíždění do práce. Proto postupně vytváříme podmínky, které usnadní cyklistům pohyb po Třinci. Mám radost, že se k nám znovu přidal i Moravskoslezský kraj, který zprovoznil dobíječku u dolní stanice lanovky a poskytl k zapůjčení elektrokola. Velmi si této spolupráce a podpory čisté mobility vážím. Cyklistická doprava v našem městě oblíbená a chceme, aby se jí v Třinci i nadále dařilo,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Elektrokola se v poslední době stávají doslova hitem, jejich oblíbenost rychle stoupá a pořizují si ho i zdatní cyklisté. „Rozhodně nelze říci, že elektrokolo je určeno především pro starší generaci nebo pro cyklisty bez kondičky. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že s elektrokolem získává cyklistika nový rozměr.  Člověk může ujet více kilometrů, než by dojel na běžném kole, a může v pohodě poznávat a objevovat i vzdálenější místa,“ upozornila na výhody elektrokola primátorka. „Elektrokol ve městě přibývá a chceme, aby se tomuto trendu přizpůsobovala i infrastruktura,“ dodal cyklokoordinátor Třince Leszek Gryga.

Třinec se vydal na cestu čisté mobility a podpora cyklopravy a elektromobility je dlouhodobě jednou z jeho priorit, které fandí i Moravskoslezský kraj. „Považuji Třinec za inkubátor, kde se uvádějí myšlenky v život. Jedna z nich je právě podpora elektromobility a elektrokola do ní krásně zapadají,“ podotkl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslav Kania, který se zprovoznění nabíječek na Javorovém rovněž zúčastnil.

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Nové nabíjecí stanice v Třinci
Modul: Novinky