Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

The Good City. Dánská výstava přijede i do vašeho města

06. 05. 2019

Mobilita a kvalita života, město a cyklistická doprava. To jsou hlavní témata putovní dánské výstavy, která navštívila již kolem čtyř desítek českých měst. V roce 2019 ji budou hostit například Mladá Boleslav, Frýdek-Místek, Otrokovice, Šumperk, Liberec a další. 

Po dohodě s Velvyslanectvím Dánska, které nechalo instalaci vyrobit, se bude od letošního května přesouvat pouze část výstavy "Dobré město". Vnitřní část výstavy tvoří 30 roll-up bannerů určených pro vnitřní expozice (kryté místnosti). Detaily najdete na adrese http://www.dobramesta.cz/danske-vystavy. Putování výstav po českých městech má na starosti Partnerství pro městskou mobilitu. 

Pokud byste v návaznosti na domluvený program výstavy měli zájem, může přijet také do vašeho města. V případě zájmu stačí napsat na info@cyklomesta.cz. 

V návaznosti na výstavu lze připravit také workshop pro základní nebo střední školy. Připravujeme celou řadu akcí, semináře pro školy proběhnou ve dnech:

  • 21. 5. Tišnov
  • 3. 6. Zábřeh
  • 4. 6. Havlíčkův Brod – Gymnázium 10:10-11:50
  • 5. 6. Žďár nad Sázavou – VOŠ a SPŠ 9:50 – 11:25
  • 7. 6. Drahotuše
  • 14.6. Pelhřimov, Gymnázium Pelhřimov od cca 10:00
  • .... další jsou v jednání

V některých městech se výstava spojuje s veřejným projednáním koncepčních dokumentů nebo setkáním s občany.

Za všechny alespoň jeden příklad, kterým je pozvánka na besedu o udržitelné mobilitě s občany v Kroměříži.

Podrobnosti a detailní termíny je možné dohodnout s našimi kolegy. Zodpovědnost za dopravu má vždy město, které si výstavu odváží od svého předchůdce. Pro převoz výstavy zcela postačí osobní automobil. Zprávy o instalacích sdílíme rádi na webech cyklomesta.czdobramesta.cz a sociálních sítích. 

Jak už dříve avizovali, venkovní část "Spokojení Dánové" bude postupně nahrazena českou verzí výstavy, která bude připravena v průběhu letošního roku.

 

The Good City. Dánská výstava přijede i do vašeho města
Modul: Novinky