Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Inspirace - Cyklojízdy SLOW ROLL v americkém Detroitu

22. 09. 2018

Dnes je Evropský den bez aut, kdy se jistě pořádala řada akcí, včetně cyklojízd. Ale proč je dělat jen jeden v roce? Pro aktivní přinášíme jednu z Detroitu, která se týká série cyklovýjezdů pod názvem Slow Roll.

Rodištěm Slow Roll, jedné z největších pravidelně se opakujících akcí pro cyklisty, je Detroit. A právě Detroit z ní udělal to, čím je dnes. Letos probíhá již sedmý ročník, a přitom všechno začalo tak jednoduchou myšlenkou – dát lidi dohromady a ukázat jim, jaký je Detroit. Díky tomu se Slow Roll stala něčím víc než jen cyklojízdou – je to akce, která smysluplně spojuje lidi. Možnost jezdit na jakémkoliv kole s nejrůznějšími lidmi, to je to, proč se lidé vracejí. Mohou u nás najít kamarády, lásku, sžít se se svým městem. Příběhů je nespočet, protože Slow Roll znamená pro každého z nás něco jiného – pro někoho společenskou aktivitu, pro jiného fyzickou aktivitu na podporu zdraví, někdo hledá nové zážitky, další se pokouší bourat bariéry. Jednoduché poslání spojit různé životní styly a v klidu si vychutnat jízdu na kole se zakladatelům akce podařilo během let zušlechťovat. Pomalé tempo vyjížděk je záměrné, chceme, aby se mohl zúčastnit každý bez ohledu na typ kola nebo na zdatnost cyklisty. Nepotřebujete spandex nebo lycru ani nákladné jízdní kolo. Potřebujete jen ta dvě kola… nebo i víc!

Slow Roll je pro každého – každou věkovou skupiny a fyzickou výkonnost i jakékoliv jízdní kolo vítáme. Díky pomalému tempu je skupina v bezpečí a cyklisté mají možnost vidět město z jedinečné perspektivy. Scházíme se každé pondělí odpoledne na jiném místě v Detroitu, trasa je pokaždé jiná, abychom poznali větší i menší části města, na které jsme tak hrdí. Pozitivní energie a atmosféra, kterou utvářejí všichni společně, jsou důvodem, proč se lidé vrací zpět a přivádějí s sebou své rodiny a přátele.

7. ročník Slow Roll organizuje neziskovka Detroit Bike City, Inc. Usilovně pracujeme v duchu tradice Slow Roll a snažíme se vytvořit takový členský program, který pomůže zajistit budoucnost našich cyklojízd v Detroitu i mimo něj. Díky skvělému partnerství s radnicí města a s policií v Detroitu může být každá sezóna vydařená. Máme nová místa setkání, nové i staré oblíbené trasy, máme policejní doprovod, který nás udrží v bezpečí a v pohybu.

Na propagaci letošního ročníku Slow Roll se bude podílet téměř 50 partnerských neziskovek, které budou zvát potenciální zájemce, aby se zapojili do naší aktivní komunity. Tato malá cyklojízda, která toho už tolik udělala, se chystá udělat ještě mnohem víc.

https://slowroll.bike/index.php

Modul: Novinky