Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Inspirace pro dálkovou síť cyklotras - Shakespeare na Národní cyklistické síti Velké Británie

01. 08. 2018

V televizi máme občas možnost vidět cestopisný seriál jak herci jezdí na motorkách po světě. Co kdyby takhle herci jezdili po naší síti dálkových cyklotras a ještě k tomu by hráli divadlo, stejně jako divadelní soubor HandleBards zahraje v Manchesteru, který 25. července zahrál Večer tříkrálový a 31. července Romea a Julii.

Národní cyklistická síť Velké Británie se tak stala jevištěm pro shakespearovskou divadelní skupinu, která cestuje po Británii na jízdních kolech.

Uznávaný soubor HandleBards, který v rámci svého energetického letního turné zeměmi Spojeného království procestuje velkou část z více než 23 tis. km cyklistických tras sítě, předvede dvě slavné a zábavné Shakespearovy hry na naší cyklostezce Fallowfield Loop v Manchesteru. Výhradně mužská část souboru zahraje ve čtyřech hercích Večer tříkrálový, zatímco čtyři ženy ze souboru rozehrají vlastní bujarou interpretaci Romea a Julie.

HandleBards vozí celou scénu, rekvizity i kostýmy na kolech a během léta ujedou asi 2400 km z Londýna do Edinburghu.

 „Máme za sebou víc než 1100 km a zbožňujeme každou minutu na naší cestě“, říká herec Mark Collier, který se souborem letos cestuje poprvé. „Prožíváme úžasné dobrodružství a ohlasy na naše představení jsou skvělé. Hráli jsme na několika neobvyklých místech, ale tohle bude moje první představení na cyklostezce, která je součástí Národní cyklistické sítě. Jak se posunujeme směrem na sever země, budeme projíždět po několika stezkách Národní cyklistické sítě a představení se konají na celé naší trase, takže pokud nás nezastihnete v Manchesteru, můžete nás vidět někde jinde.“

Cyklostezka Fallowfield Loop neboli Floop, jak ji láskyplně nazývají místní, je jednou z mála tras, kterou vlastní a udržuje Sustrans jako jeden z úseků Národní cyklistické sítě.

Rosslyn Colderleyová je ředitelkou Sustrans pro severní Anglii: „Jsme nesmírně rádi, že můžeme přivítat HandleBards zpět na naší stezce Fallowfield Loop tady v Manchesteru. Oblečte se prosím podle počasí a vezměte s sebou něco na piknik. Pokud nemůžete přijet přímo do Manchesteru, herecká společnost bude hrát i na stezce blízko vás.“

Dámský ansámbl ukončí své turné po Spojeném království 8. září a pánská část souboru zahraje naposledy 7. září. Jejich představení na cyklostezce Fallowfield Loop v Manchesteru bude začínat vždy v 18:30. Lístek nepotřebujete, ale přispějte prosím podle vašich možností na první cyklistickou divadelní společnost na světě.

Zdroj: https://www.sustrans.org.uk/news/shakespeare-national-cycle-network

Modul: Novinky