Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Co dělat pro to, aby město dostalo nálepku "cyklistický ráj"? Zlín ukazuje, jak na to

23. 07. 2018

Také jste v médiích zaznamenali, že Zlín je cyklistickým rájem? "Za čtyři roky ve Zlíně přibylo více než 14 dalších kilometrů cyklostezek. Zlín se stává cyklistickým rájem," napsal o tom Zlínský deník. Vzhledem k tomu, že ze Zlínem úzce spolupracujeme, tak chceme dodat ještě pár informací, které v příspěvku nezazněly.

Spíše než o počty kilometrů nových stezek jde totiž především o chytré využívání prostředků. Město Zlín pravidelně žádá nejen na Státní fond dopravní infrastruktury, ale také si pohlídalo evropské fondy.

Město Zlín má díky tomu k dispozici svůj individuální operační program s názvem Integrovaný plán rozvoje území Zlín pro období 2014–2020 (IPRÚ). Konkrétně v IPRÚ Zlín je na výstavbu cyklistických stezek vyčleněno 100 mil. Kč, takže město Zlín a jeho sousedé se v oblasti rozvoje cyklodopravy soustředí na tento dotační titul, který je nastaven na míru dané aglomerace. Více zde: Z eurofondů půjde pro Zlín a okolí téměř miliarda korun.

Podpora cyklodopravy není jen ve stavění stezek. Veřejná setkání, podpora soutěže Do práce na kole, diskuse o stavu veřejných prostor a mobility, převážení kol a koloběžek veřejnou dopravou, cyklojízdy a celá řada dalších příkladů spolupráce města, neziskového sektoru a místních komunit. Poslední aktivity z května a června najdete zde.

Město Zlín neřeší jen cyklistickou dopravu, ale dívá se na městsku mobilitu jako celek. Více najdete zde: www.zlin.dobramesta.cz.

Profil města Zlína je zde http://www.cyklomesta.cz/clenove/seznam-clenu/zlin/.

Modul: Novinky