Cykloturistika je v oblibě, chybí propojení sítě cyklotras

25. 05. 2018

Cykloturistika dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější sporty v České republice. Časopis COT Business, zaměřený na cestovní ruch, věnoval v květnovém zvláštní prostor právě fenoménu jízdního kola. 

Česká republika dnes nabízí 3 240 kilometrů
chráněných cest pro bezpečnou jízdu
na kole. Zatím ale chybí jejich propojení
do ucelené sítě, která vzniká jen pomalu.
Díky úsilí mnoha lidí se daří budovat už
v několika regionech sítě páteřních tras
v kvalitě, na kterou jsou zvyklí návštěvníci
z cyklisticky vyspělých zemí. Dnes je

Česká republika dnes nabízí 3 240 kilometrů chráněných cest pro bezpečnou jízdu na kole. Zatím ale chybí jejich propojení do ucelené sítě, která vzniká jen pomalu. Díky úsilí mnoha lidí se daří budovat už v několika regionech sítě páteřních tras v kvalitě, na kterou jsou zvyklí návštěvníci z cyklisticky vyspělých zemí. Dnes je zhusta využívají nejen denní výletníci, návštěvníci na dovolené z tuzemska i  zahraničí, ale především cyklisté pravidelně dojíždějící do práce či do školy. Na tomto základu vzniká postupně proznačená síť tras národních a mezinárodních, za kterými stojí jasní koordinátoři a které fungují jako produkty (Bečva, Ohře, Labská, Jizera, Morava, Praha–Vídeň, Brno–Vídeň).

Co může veřejná správa dělat pro zvýšení atraktivity směrem k cykloturistiům, tomu se věnuje článek "Co potřebují cykloturisté". Trojlístek kvalitní infrastruktura - dobře fungující služby - silný marketing není žádným překvapením. V článku níže najdete několik praktických rad, které se týkají jednotlivých oblastí. 

Modul: Novinky