Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Otrokovice a Zlín se zapojí do soutěže Do práce na kole

27. 03. 2018

Už 260 účastníků za Zlín a Otrokovice se přihlásilo do motivační soutěže Do práce na kole. Místním koordinátorem akce je Jana Vybíralová z iniciativy CykloZLÍN, na organizaci se také podílí města Zlín a Otrokovice.

„Letos má soutěž řadu novinek. Poprvé mohou například soutěžit jednotlivci, nebo se mohou zapojit i studenti. Této příležitosti se chopila i Univerzita T. Bati ve Zlíně,“ prozradila Jana Vybíralová, koordinátorka soutěže pro města Zlín a Otrokovice.

Stejně jako v minulém ročníku i letos spolu porovnají síly také týmy zlínské a otrokovické radnice. Příkladem tak půjde i zlínský radní pro dopravu Josef Novák, mluvčí města Zdeněk Dvořák a řada dalších zaměstnanců napříč různými odbory magistrátu. Obě města, Zlín i Otrokovice, soutěž podporují od samého začátku. Na úřadě v Otrokovicích se letos registují dokonce 4 týmy, které společně čítají 14 lidí. 

Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, nebo jakoukoli bezmotorovou formu doprav, včetně běhu a chůze. Slavnostní vyhlašování výsledků soutěže se uskuteční 7. června na náměstí Míru ve Zlíně.

Za zmínku stojí fakt, že z dosud 260 přihlášených účastníků je jich celkem 150 z Otrokovic a otrokovických firem. Ze Zlína a místních firem je to dosud jen 110. 

Ve Zlíně se minulý rok zapojilo 259 a v Otrokovicích 252 soutěžících. Vytvořili 144 týmů po 2 až 5 členech z 81 firem a společně najezdili, naběhali či nachodili 149 889 šetrných kilometrů. V uvedeném roce byli v rámci celé České republiky nejvýkonnější reprezentanti z Otrokovic. Průměrně ujeli 395 km za měsíc. Podaří se i letos zvýšit počet najetých kilometrů? 

Aktuální informace najdete na oficiálním webu města Zlína, města Otrokovic a na stránkách iniciativy CykloZLÍN, která soutěž v regionu koordinuje.

 

O soutěži

Do práce na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole.

V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy, kreativitu aj. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku“ i v kategorii „Nejlepší vnitrofiremní soutěž“. Smyslem Do práce na kole je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům vytvořili potřebné zázemí (stojany, sprchy, šatny…).

Modul: Novinky