Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Večerní cyklojízda Zlínem se vydařila

14. 08. 2017

Téměř tři stovky vyznavačů kol vyrazilo na páteční cyklojízdu. Společně si vychutnali projížďku večerním Zlínem i doprovodný program na náměstí Míru včetně ohňové show.

„Účastníci jeli spořádaně a ohleduplně, vstřícní k nám byli tentokrát i řidiči aut. Takže celá cyklojízda proběhla velmi klidně a všichni jsme si jí užili,“ prohlásil Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínské radnice.

Trať cyklojízdy měřila cca 23 kilometrů, takže se jí zúčastnili vedle zkušených i rekreační cyklisté. Stejně jako v předchozích letech akce nabídla jedinečnou možnost projet si v pelotonu zajímavá místa ve Zlíně a vychutnat si neopakovatelnou atmosféru.

Smyslem cyklojízd, které pořádá město Zlín už několik let, je podpořit cestování na kole jako jednu z nejvhodnějších forem přepravy po městě. „Účastníci si sami ověří, že na kole se ve Zlíně cestuje velmi dobře, už proto, že se stále rozšiřuje síť cyklostezek a to i přes centrum. Prostě, kvůli pohybu po Zlíně není nutné pořád startovat auta,“ konstatoval Josef Novák, radní pro oblast dopravy.

Modul: Novinky