Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Kolo Zlín. Nová značka městské cyklistiky.

25. 03. 2017

Město Zlín představilo novou značku Kolo Zlín, která by měla nově označovat služby pro cyklisty. Hlavním motivem je grafické ztvárnění cyklistického řetězu, protože bez řetězu není kolo, řetěz spojuje sílu cyklisty s kolem. Řetěz je také symbolem jednoty, jednotlivé články drží při sobě tak, jak by měli při sobě držet také obyvatelé města. Výrazná barevnost je pak obrazem krajiny, kterou cyklista projíždí. Barvy jsou jasné, protože ho od reality nedělí sklo auta a vše tak vnímá výrazněji. Symbol řetězu také odkazuje na industriální tradici Zlína.

„Touto novou značkou chceme zdůraznit, že cyklistickou dopravu bereme vážně. Cyklistická doprava je důležitou složkou dopravního systému města, se kterou je potřebné počítat,“ sdělil radní Josef Novák, který má cyklistickou dopravu ve své kompetenci. S novou značkou se budou lidé setkávat například na informačních panelech a dalším mobiliáři u cyklostezek, nebo v informačních a propagačních tiskovinách města.

Cyklistická doprava je ve Zlíně na vzestupu, počet cyklistů ve městě dlouhodobě roste. Díky novým úsekům se v posledních letech rozrostla síť cyklostezek na území města ze 17 na více než23 kilometrů. Největší podíl na to má dokončení cyklostezky Zlín – Otrokovice, která vede podél řeky Dřevnice, dále cyklostezka Zlín –Lukov, a vznik sítě cyklostezek vedoucích přes centrum krajského města. Město také soustavně propaguje využívání cyklistické dopravy, například podporou motivační soutěže Do práce na kole.

Značka Kolo Zlín byla vytvořena v rámci projektu „Zlín v pohybu - zdravě, bezpečně, na pohodu“, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí.

Zdroj: zlin.eu

Modul: Novinky