Klánovice: první pražské B+R parkoviště s cykloboxy

18. 03. 2017

 

V časopise Dopravní inženýrství 02/2016 vyšel článek Klánovice: první pražské B+R parkoviště s cykloboxy, který přibližuje detaily nového B+R parkoviště u železniční stanice Praha – Klánovice. Jedná se o první pražské B+R parkoviště kombinující kvalitní zastřešené stojany s uzamykatelnými cykloboxy. Text shrnuje základní zahraniční kontext a zkušenosti a nastiňuje plány na další uplatnění cykloboxů u stanic městské hromadné dopravy v Praze.

V pátek 16. září 2016 bylo oficiálně otevřeno nové B+R1 parkoviště u nedávno rekonstruovaného nádraží Praha – Klánovice. Jedná se o první pražské B+R parkoviště nabízející kombinaci uzamykatelných cykloboxů a krytých městských stojanů. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vstřícně poskytla svůj pozemek, městská část Praha Klánovice zpracovala projekt a zavázala se stojany a cykloboxy následně spravovat a Technická správa komunikací stavbu realizovala.

Více informací najdete na tomto odkaze: http://www.dopravniinzenyrstvi.cz/clanky/klanovice-prvni-prazske-b-r-parkoviste-s-cykloboxy/

 

 Autor: Bc. Jiří Motýl (Prahounakole.cz, redakce@prahounakole.cz)

Modul: Novinky