Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

ECF spouští platformu k tématu bike-sharingu

09. 02. 2017

Evropská cyklistická federace (ECF) zahájila činnost platformy k tématice sdílených kol (bike-sharing), která, jak ECF věří, pomůže zvýšit počet cyklistů ve všech evropských městech.

Platformu pro evropské systémy bike-sharing (PEBSS) spustila ECF prostřednictvím svého Klubu pro cyklistický průmysl (CIC), jehož důvěryhodné, nestranné a kooperativní rámce zajišťují vznik užitečného fóra pro interní dialog všech v průmyslu zainteresovaných stran.

Cílem PEBSS je stimulovat výměnu praktických zkušeností napříč celou komunitou, která se bike-sharingem zabývá, a dosáhnout toho, aby se systémy a programy bike-sharing staly základem inteligentní mobility a katalyzátorem inovací v oblasti chytrých měst/Smart Cities.

Platforma poslouží i jako podpora velkoobjemové databáze k městské mobilitě a k plánování systémů bike-sharing (např. Mobility-as-a-Service) a zajistí realizaci těch nejkvalitnějších systémů, zaměřených na výsledky.

Současný předseda CIC a prezident Cycleurope Tony Grimaldi se vyjádřil takto: "Jsme nadšeni, že se můžeme podílet na rychlejším rozvoji systémů bike-sharing, a tím i inteligentní mobility na celém území Evropy; jde o zaručený způsob, jak kdekoliv urychlit zvyšování podílu cyklodopravy a udělat z ní oporu inteligentní mobility ve městech."

Podle ECF již bylo prokázáno, že sdílená kola posilují pozici jízdního kola jako dopravního prostředku pro každý den, proto se ECF svou činností v Bruselu snaží dostat sdílenou cyklistickou mobilitu do centra politických diskuzí, které se týkají především evropského financování městské mobility a dopravních strategií.

Podrobné informace viz ecf.com(link is external).

http://www.eltis.org/discover/news/ecf-launches-bike-sharing-platform

Modul: Novinky