Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Londýnští řidiči náklaďáků trénují na kolech, aby se snížil počet úmrtí na silnicích

04. 02. 2017

Londýnští řidiči dodávek a nákladních vozidel se zapojili do cyklistického výcviku, který je součástí iniciativy usilující o bezpečnější ulice pro cyklisty v Londýně.

 

Některé z 1650 zaměstnanců firmy Travis Perkins, největšího britského obchodu se stavebninami, přihlásil jejich zaměstnavatel do jednodenního kurzu, aby získali představu o tom, jak se cítí cyklista v ulicích hlavního města Velké Británie.

 

Kurz začíná teoretickou výukou v učebně, po které následuje tří a půl hodinová jízda na kole v ulicích města.

 

Jeff Morris, 63 let, řidič 32tunového kamionu, sdělil londýnským novinám Evening Standard následující: „Původně jsem byl k tomuto výcviku skeptický, ale po jeho absolvování jsem byl překvapený. Jízda na kole s náklaďákem za zády je skutečně děsivý zážitek. Jsem rád, že jsem to zažil na vlastní kůži a teď se můžu zapojit do snahy o bezpečnější ulice pro londýnské cyklisty.“

 

Ron Searle, předseda skupiny pro dopravní rizika a dodržování dopravních předpisů ve firmě Travis Perkins, oznámil, že tento krok byl součástí závazku firmy ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu.

 

„Fascinující je, že většina řidičů zpočátku odmítá sednout na kola, ale když to nakonec udělají, vzájemně se hlasitě podporují a zdůrazňují, jak užitečný tento výcvik byl a jak hrozná jsou nákladní auta pro člověka na kole, který se octne v mrtvém úhlu řidiče.“

 

Podrobné informace viz standard.co.uk(link is external).

Zdroj: www.eltis.org (aktualita z 10.1.2017).

Modul: Novinky