Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Víc cyklistů a méně aut v rakouské Vídni

04. 02. 2017

Počet aut na ulicích hlavního města Rakouska klesá, zatímco počet cyklistů roste – to nám říkají nová data vídeňského dopravce Wiener Linien.

 

Analýza dopravního sčítání motorových vozidel v letech 2010 až 2015 ukazuje pokles automobilové dopravy o 6,3 % na území celého města.

 

Výrazně klesly počty aut především v městských oblastech – o 11,2 %.

 

Ve stejném období zaznamenala Vídeň nárůst objemu cyklistické dopravy: na ulici Neubaugürtel vzrostl počet cyklistů během pracovního týdne o 26 %, na ulici Lassallestrasse o 42 % a na Opernringu o 68 %.

 

„Vídeňané se k životnímu prostředí vždy chovají šetrněji, i když motorová doprava je v celém Rakousku na vzestupu. Ve Vídni je poměrně jednoduché pořešit své každodenní povinnosti pěšky, na kole nebo veřejnou dopravou,“ říká primátorka Vídně Maria Vassilakou.

 

Čísla rovněž ukazují, že Vídeň již třetím rokem drží rekord v objemu cestujících veřejnou dopravou, jejich počet vzrostl od roku 2015 z 939,1 milionu osob na 954,2 milionu. „Pokračující rozvoj veřejné dopravy se skutečně vyplácí,“ potvrzuje předsedkyně rady města Uli Sima.

http://www.eltis.org/discover/news/more-cycling-less-car-traffic-vienna-austria

Modul: Novinky