Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Města na Domažlicku se chtějí připojit k Asociaci

19. 11. 2015

Svazek obcí Domažlicko, který sdružuje města a obce na Chodsku, se snaží rozvíjet cyklistiku společně, o tom se při své návštěvě 22. srpna přesvědčil i národní cyklokoordinátor Jaroslav Martinek.  Město Domažlice, jako největší město okresu, již několik let spolupracuje s okolními obcemi a městy. Pro-cyklistický přístup začíná přinášet své ovoce. Lidí tu na kole jezdí víc a víc, zejména díky nedávno dobudované cyklostezce do německého Furth im Waldu. Opatření pro lepší pohyb cyklistů ve městě se ještě dodělávají.

„Projekty máme, brzdí nás ale legislativa a také to, že některé úpravy prostě nemůžeme udělat sami,“ říká domažlický starosta a místopředseda Svazku obcí Domažlicko Miroslav Mach. „Některé komunikace totiž nejsou naše,“ dodává. Podobně jsou na tom i v Bělé nad Radbuzou, městečku na úpatí Českého Lesa, kterým prochází mezinárodní Panevropská cyklotrasa, kterou chtějí dobudovat do podoby kvalitní bezpečné stezky.

„Lidé tu jezdí hlavně rekreačně, k tomu, aby jezdili také běžně do práce nebo na nákup, musíme ještě pomoci,“ říká regionální cyklokoordinátor Michal Ptáčník. „Chybí nám hlavně stojany ve městech, bez nich to půjde těžko,“ dodává.

Města, která jsou sdružena ve svazku obcí Domažlicko, chtějí do Asociace vstoupit společně. Jak říká Miroslav Mach: „Doprava je věcí společnou, náš svazek obcí ji zaštiťuje.“

Modul: Novinky