Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Ostrava propojuje stezky, plánuje bikesharing i soutěž pro školáky

02. 12. 2016

S koncem roku naděluje statutární město Ostrava svým cyklistům několik dárečků. V listopadu byly dokončeny cyklistické pruhy a koridory na ul. Hornopolní směřují k sídlišti Fifejdy.a na stejném sídlišti byly v rámci regenerace propojeny stezky od ul. Lechowiczovy ke škole gen. Píky. Městský obvod Ostrava-jih provedl toužebně očekávanou opravu povrchu na páteřní cyklotrase podél Ostravice, kde kořeny stromů dlouho znepříjemňovaly život jak cyklistům, tak bruslařům. Městský obvod Poruba nechal obnovit a zaktualizovat mapy na svém území, které obsahují aktuální cyklotrasy.

Ve spolupráci s Nadací Partnerství nechalo město zkušebně instalovat měřič chodců a cyklistů na cyklotrase O. Měřič by měl sloužit jako podklad pro vedení trasy Eurovélo č. 4 přes Ostravu. Městské obvody Ostrava-jih, Slezská Ostrava a Hrabová nechaly zřídit stezky pro chodce s povoleným provozem cyklistů tam, kde zatím není možná realizace dalších opatření. Po dohodě se Správou silnic Moravskoslezského kraje se objevily nové piktogramové koridory na ul. Martinovské.

Na stejné silnici v Třebovicích byl v rámci osazení křižovatky světelným signalizačním zařízením zřízen řízený přejezd pro cyklisty a prostor před stopčarou ve směru ze IV. porubského obvodu. Město plánuje též zřídit bikesharing zkušebně v centru města a vyhlásí architektonickou soutěž na propojení Dolní oblasti Vítkovic a stezky podél Ostravice s přemostěním železniční vlečky a řeky. Na rok 2017 se počítá s druhým ročníkem motivační soutěže Do školy na kole. Vítěz letošního ročníku – základní škola ve Svinově obdrží nové cykloboxy pro zvýšení motivace žáků pro dojíždění do školy.

Zdroj: Martin Krejčí, cyklokoordinátor města Ostravy

Modul: Novinky