Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Zlínem projede večerní cyklojízda

10. 08. 2016

Už v pátek projede ulicemi Zlína cyklistický peloton. Nepůjde však o žádný závod, ale o pohodovou večerní vyjížďku v rámci akce s názvem „Cyklojízda večerním Zlínem“. Smyslem akce je podpořit cyklistiku jako alternativní způsob dopravy, zejména pro městské popojíždění. Ale pozor. Alternativní způsob dopravy, to nejsou jen klasická kola. Zváni jsou tak například i majitelé handbiků, elektrokol či lehokol. Příznivci nemotorové dopravy vyrazí z náměstí Míru v 19:30. Čeká je trasa dlouhá18 kilometrů a tentokrát se pojede i trošku do kopce.

  „Vybrali jsme široké ulice, ve kterých se pelotonu pojede dobře. Věříme, že nás čeká příjemný zážitek,“ sdělil radní Josef Novák, který je společně s cyklokoordinátorem radnice Martinem Habudou hlavním organizátorem akce. Do pelotonu se také zapojí členové Cykloveteranclubu S.K. Baťa. Po návratu zpět na náměstí mají organizátoři pro účastníky společné vyjížďky připravena hned dvě velmi příjemná překvapení.

Večerní cyklojízda organizovaná radnicí se jela poprvé v září minulého roku. Zúčastnilo se jí kolem tří stovek cyklistů, což bylo příjemné překvapení. „Je poznat, že cyklistika je ve Zlíně na vzestupu,“ konstatoval Martin Habuda. Okruh provede cyklisty od Prštného až po Želechovice, pojede se také po nově zrekonstruované ulici Mostní.

Aktuální informace a registrace jsou možné na sociální síti Facebook: 

https://www.facebook.com/events/273393899698362/

Zdroj: Tisková zpráva zlin.eu

Modul: Novinky