Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Cyklostezky ve Zlíně a okolí se otevírají.

28. 04. 2016

Symbolický start letošní sezony se uskuteční v sobotu 30. dubna. Sraz účastníků bude v 8 hodin u supermarketu Albert v Prštném.

Peloton se poté vydá do Otrokovic, kde se spojí s místními cyklisty v 8:35 za kruhovým objezdem u autoservisu. „Odtud se vydáme směrem na Uherské Hradiště. Všechny zájemce zveme, bude to určitě příjemná projížďka,“ prohlásila Jana Vybíralová z pořádající občanské iniciativy CykloZLÍN.

Otevírání cyklostezek je doprovodnou akcí soutěži Do práce na kole, jejímž spolupořadatelem je zlínská radnice. Registrace účastníků končí už v sobotu 30. dubna, soutěžit se bude celý květen. Více na www.dopracenakole.cz.

Kola v hlavní roli budou i v sobotu 7. května, kdy Městské divadlo Zlín a město Zlín pořádají cyklojízdu v kostýmech s Prodanou nevěstou. Start bude v 13:30 od kašny na nádvoří divadla, odkud se pojede do pivovaru Zlínský švec v Malenovicích. Více k akci na http://www.divadlozlin.cz/cs/novinky/cyklojizda-v-kostymech-s-prodanou-nevestou.html

Cyklistika zažívá ve Zlíně a okolí obrovský boom. Podařilo se propojit krajské město s Otrokovicemi, bezpečná cyklostezka vede i ze Zlína na Lukov. Budují se také úseky v rámci města.

V letošním roce se začnou ve Zlíně stavět další cyklostezky. Jeden z nových úseku vznikne na sídlišti Jižní Svahy. „Máme podanou žádost na Státní fond dopravní infrastuktury na úpravu stávajícího chodníku na smíšenou stezku pro chodce a cyklisty, která propojí dvě centra s občanskou vybaveností. Jedná se I. Segment a Billu. Pokud budeme se žádostí úspěšní, stavbu zahájíme zřejmě ve druhé polovině tohoto roku,“ sdělil radní Josef Novák, do jehož kompetencí patří cyklodoprava.

Vlastní připojení Jižních Svahů, které začne u v vily Tomáše Bati a bude dále vedeno podél budovy Tepla Zlín na ulici Nad Stráněmi k budově univerzity, se začne vzhledem k přípravě a dotačním podmínkám Integrovaného plánu rozvoje území realizovat v příštím roce. „Připojení největšího sídliště Jižní Svahy na cyklistickou infrastrukturu je pro nás nyní v oblasti cyklodopravy velkou prioritou,“ konstatoval Josef Novák.

Zdroj: zlin.eu

Modul: Novinky