Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

V Otrokovicích je nový pruh pro cyklisty, změnila se také jednosměrka

27. 03. 2016

Mnoho dopravních změn mohou zaznamenat řidiči od 1. března 2016 v Otrokovicích na ulici Zámostí. Změnil se směr jednosměrky, a byl zde zřízen nový pruh pro cyklisty. Cyklistický pruh je veden v protisměru jízdy motorových vozidel podél chodníku, a jedná se o první dopravní značení v Otrokovicích svého druhu.

„Hlavním důvodem zřízení pruhu pro cyklisty je umožnění jízdy cyklistů v protisměru jednosměrného provozu pro motorová vozidla za maximálního využití prostoru vozovky. Umožněním jízdy cyklistů v protisměru v jednosměrné ulici chce město podpořit cyklodopravu, legalizovat již dnes probíhající jízdu a zajistit návaznost na páteřní trasu stezky pro chodce a cyklisty,“ vysvětlila vedoucí odboru dopravně-správního Renáta Krystyníková. Dále připomněla, že se jedná o první místo, kde je umožněna cyklistům jízda v protisměru. „Pokud se toto dopravní opatření osvědčí, vytipujeme další místa na území města, kde půjdeme stejnou cestou,“ doplnila Renáta Krystyníková.

Změna jednosměrky z ulice Zámostí na ulici Čechova byla stanovena na zkušební dobu jednoho roku. Během tohoto období se uskuteční měření o počtu projíždějících vozidel v ulicích Hložkova a Zámostí, aby měla Rada města Otrokovice po uplynutí zkušební doby reálné údaje, na základě kterých definitivně rozhodne, kterým směrem bude následně jednosměrka vedena.

Na Zámostí je nový pruh pro cyklisty, změnila se také jednosměrka

Modul: Novinky