Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Ve Zlíně vzniknou nové úseky cyklostezek

04. 02. 2016

Také v letošním roce se bude rozrůstat síť cyklostezek na území Zlína. Město zahájí výstavbu sice „jen“ asi tří nových kilometrů, ty však pomůžou propojit už hotové úseky. Cyklistům se také více zpřístupní největší sídliště Jižní Svahy.

Nový úsek začne u vily Tomáše Bati. „Od ní bude napojení Jižních Svahů vedeno podél budovy Tepla Zlín na ulici Nad Stráněmi k budově univerzity. Další část této cyklostezky bude pokračovat podél ulice Okružní od zastávky Slunečná po supermarket Billa. Výhledově bude od Billy pokračovat napojení k lokalitám Hony a Česká,“ sdělil radní Josef Novák, do jehož kompetencí patří doprava.

Popsané úseky budou mít délku1,1 kilometru. Stavět se začne ve druhé polovině letošního roku a dokončeny budou v roce příštím. Náklady dosáhnou výše 4,8 milionu korun, podstatnou část ale město pokryje z evropských a státních dotací. Druhým koncem bude tento úsek napojen na páteřní cyklostezku podél řeky Dřevnice, jejíž část na ulici Výletní a Tyršovo nábřeží vznikne v roce 2017.

Rozšiřovat se bude i tzv. Městská obslužná cyklistická stezka podél třídy Tomáše Bati a to v úseku Lorencova – Podvesná XVII (prodejna Lidl směrem na Vizovice). Napojí se na již realizované úseky, které vedou napříč centrem města (ulice Lorencova – náměstí Míru – park Komenského – náměstí Práce – Poliklinika – Centrum polymerů UTB – zastávka MHD Zahradnická). „Součástí projektu jsou i úpravy dvou zastávek MHD včetně vybudování nových zálivů, které pomůžou k zvýšení bezpečnosti na velmi frekventované třídě Tomáše Bati,“ upozornil Martin Habuda, cyklokoordinátor radnice. Dodal, že délka nového úseku je1,4 kilometru.

Práce začnou ve druhé polovině roku a skončí v roce příštím. Celkové náklady na tento záměr dosáhnou výše 25 milionů korun, radnice si opět významně pomůže evropskými a státními dotacemi.

Letos vzniknou i krátší úseky cyklostezek. Počítá se s výstavbou200 metrůdlouhé části Městské obslužné cyklostezky, která povede od zastávky MHD Zahradnická po ulici Topolová. Sídlištěm Podhoří povede300 metrůnové cyklostezky, v lokalitě Morysových domů dojde k propojení Městské obslužné cyklostezky s páteřní cyklostezkou podél Dřevnice. Délka nového úseku je200 metrů.

V současné době už má síť cyklostezek na území Zlína délku více než23 kilometrů. Nejvýznamnějšími počiny byly úseky spojující Zlín s Otrokovicemi aLukovem. Dokončit se je podařilo v roce 2014.

Reportáž z loňské vydařené cykloakce naleznete na: http://www.zlin.eu/tv-zlin-zije-trisethlavy-peloton-se-prohnal-zlinem-aktuality-2713.html

Zdroj: Zlin.eu

Modul: Novinky