Morava má svoji první parkovací věž pro kola. Dnes ji otevřeli v Přerově.

11. 12. 2015

Parkovací dům pro kola byl dnes slavnostně otevřen u přerovského vlakového nádraží.

Parkovací dům zvaný "cyklověž" je prvním parkovacím domem svého druhu na Moravě. Novinkou pro občany je především fakt, že tento cyklistický stánek umožní kolo lidem parkovat v bezpečí a v suchu za každého počasí. Systém navíc umožňuje odstavení kola i po několik dnů a je dostupný 24 hodin denně. Zařízení vybudovala společnost Přerovská rozvojová s.r.o.

Parkovací dům funguje jako plně automatické zařízení - stačí jen přijet s kolem, přistavit jej do naváděcí drážky a poté, co podavač kolo uchopí a zaparkuje, tak si odebrat kupón. Při vyzvednutí kola pak stačí vložit kupón a zaplatit symbolické parkovné, které činí 5 Kč na den. Parkovací věž pojme až 118 kol a nabízí cyklistům komfortní a moderní způsob parkování. Stavba samotná navíc působí velmi esteticky a je prostorově velmi nenáročná. Do budoucna se uvažuje i o zřízení půjčovny kol a veřejné cyklopumpy.

Zdroj: město Přerov, www.prerov.eu

 

Vice informací najdete na CykloPrerov.cz

P.S.

Jaroslav Martinek, národní cyklokoordinátor, se dnes také zúčastnil této akce a má k ní jeden postřeh: "Zaujala mě úvodní řeč pana Rudolfa Bernarta, ze společnosti Systematica s.r.o.. Byla z ní cítit únava, možná z překonávání překážek, ale také víra, že podpora cyklistické dopravy má v Česku cenu. Mluvil mi z duše a to v obou bodech. Proto jsem si vyžádal tuto úvodní řeč a zveřejnil jsem ji v příloze. Někdo to může považovat za reklamu, navíc vím, že ne každému se tato myšlenka líbí, ale i přesto bych mu osobně chtěl poděkovat za to, že i on přispívá k podpoře cyklistické dopravy, která je stále přehlíženou dopravou. A když už nic jiného, aspoň bude mít radost z toho, že mu někdo jen tak poděkoval. Myslím si, že se obecně u nás málo děkuje."

Zdroj: cykloprerov.cz

Modul: Novinky