Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Večerní jízdy Zlínem se účastnilo na 300 lidí

29. 09. 2015

Kolem tří stovek cyklistů se zúčastnilo večerní projížďky Zlínem, která se uskutečnila v úterý v rámci Dne jízdního kola. Organizátoři z radnice byli tak vysokým počtem překvapení.

„Čekali jsme mnohem méně účastníků. Ale ukázalo se, že cyklistika je velmi oblíbená a je v našem městě  trvale na vzestupu,“ prohlásil radní pro oblast dopravy Josef Novák který byl se zlínským cyklokoordinátorem  Martinem Habudou hlavním organizátorem akce.

Peloton absolvoval trasu dlouhou přibližně 12 kilometrů. Vedla nejen po cyklostezkách, ale i ulicemi, kam se za běžného rušného provozu lidé na kolech příliš nevydávají. Po celou dobu jízdy doprovázeli cyklisty městští a státní policisté. „Chci jim za pomoc velmi poděkovat. Na akci byli skvěle připravení, zafungovalo vše, i zelená vlna na semaforech. I díky nim jsme jeli  opravdu  na pohodu, jak jsme si na startu u radnice řekli,“ vzkázal Josef Novák. „Bylo to perfektní, výborná atmosféra.  Myslím, že si to všichni užili,“ sdělil Dušan Chlud, jeden z účastníků cyklojízdy.

Za přínosnou cyklojízdu označili také strážníci. „Účastníci dodržovali pokyny pořadatelů a policie, proto se žádné problémy se nevyskytly,“ konstatoval Milan Kladníček, ředitel MP Zlín.

Večerní cyklojízda městem, ze které radnice připravuje internetovou reportáž, byla vyvrcholením celodenního programu věnovanému kolům, který se odehrál na náměstí Míru. Prezentovali se zde například prodejci elektrokol, koloběžek a elektrokoloběžek, elektroskútrů a obdobných dopravních prostředků. Zájemci si mohli vše rovnou také vyzkoušet.

Prezentovaly se také další plány města v oblasti cyklodopravy. „Pokračujeme v přípravě výstavby cyklostezek. Zmínil bych určitě další úsek městské obslužné cyklostezky přes centrum Zlína od restaurace Myslivna po prodejnu Lidl směrem na Vizovice. Tento úsek, na který máme vydáno stavební povolení, bychom rádi zrealizovali z dotací EU v příštím roce. Dále připravujeme cyklostezku z ulice Tyršova na ulici Výletní nebo úsek, který spojí Příluky, Lužkovice a Klečůvku. V tomto případě jsme ve fázi projekční přípravy a řešení majetkoprávních vztahů. Projekční práce probíhají na propojení úseků v centru Zlína pomocí přejezdů, díky kterým cyklisté nebudou muset sesedat z kol,“ vyjmenoval radní.

Cyklodoprava prožívá ve Zlíně v posledních letech značný rozvoj. Síť cyklostezek se rozrostla na cca22 kilometrů, po těchto bezpečnýchkomunikacích se milovníci kol dostanou do Otrokovic i do Lukova, přes centrum města vznikají další úseky, poslední byl letos zprovozněn od podchodu na náměstí Práce ke Zlínské poliklinice. Na ulici Štefánikova jsou nově umístěné grafické prvky, které upozorňují motoristy na častý výskyt cyklistů. Přibývá také informačních materiálů o cyklodopravě.

Zdroj: zlin.eu

Podívejte se také:

  

 

Modul: Novinky