Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Lysá nad Labem: Happening na Masaryčce a okružní plavby Blanicí

18. 09. 2015

V neděli 13. září se konala akce s podporou města na částečně uzavřené Masarykově ulici a Husově náměstí.

V Lysé nad Labem si tak vyzkoušeli, jak by se obyvatelům líbilo zklidnit provoz v centru města a oživit ulice a náměstí lidmi, stánky s občerstvením, kavárničkami na ulicích, hudbou a tancem..

Díky lidem, kteří se připojili k organizaci přispěli svými vystoupeními, si mohli diváci a kolemjdoucí užít od 13 do 18 hodin zábavu přímo na ulici bez aut. Závěrečná cyklojízda všem ukázala, že kolo k Lysé, která je historicky městem cyklistů, stále patří. Happening a vydařené odpoledne snad zúčastněné inspirovaly k tomu, aby se častěji potkávali na chodnících ulic a náměstí a mohli tak lépe komunikovat a bavit se.

O den dříve zaplula do Lysé na svou poslední letní plavbu výletní loď Blanice z Nymburka, aby nabídla své okružní plavby také Lysákům, kteří tuto výhodu – molo na Labi u Lysé pro pravidelné plavby, ještě nemají. Počasí se vydařilo a vylákalo během odpoledne na 4 okružní plavby celkem 150 zájemců - rodičů s dětmi, výletníků na kolech i seniory, kteří si to podle jimi sdílených dojmů užili. Pro obyvatele Lysé to není běžný zážitek, kdy mohou z paluby výletní lodi pozorovat okolí města.

Projevený zájem Lysáků přesvědčil provozovatele lodi Blanice, aby s městem již konkrétně jednal o možnosti umístění mola na příští sezonu také k břehům Labe u Litole. Blanice by tím prodloužila své pravidelné plavby z Nymburka až do Lysé. Lysá by se pak měla postarat o úpravu lokality u těchto břehů, tak aby město poskytlo důstojné místo pro budoucí turisty, kteří se od příští sezóny na výlet lodí vydají od břehů u města. Napomohou tomu i záměry plánovaných volnočasových zón v lokalitě u Labe, se kterými byli účastníci sobotní plavby seznámeni přímo na místě u mola Blanice.  Mnozí z nich se těší na využívání rekreačních lokalit, které k řece patří a také na plavby po Labi. Snad se i díky takovým akcím podaří, aby město Lysá začalo žít opět u řeky Labe.

Modul: Novinky