Nová místa pro vaši duši v Třinci

28. 08. 2015

Další krok vstříc cyklistické dopravě a čisté mobilitě udělalo město Třinec. Na třech místech začaly fungovat nové veřejné pumpičky, kterými si lidé mohou dofouknout svá kola. Nápad se podařilo zrealizovat díky finanční podpoře společnosti Strojírny a stavby Třinec, a.s. Pumpy jsou vyrobeny z nerezu, jsou celkem tři a lidé je najdou u městského úřadu, na rohu náměstí T.G.Masaryka a před sportovním komplexem STaRS na Lesní ulici. Manuální a uživatelsky nenáročné pumpy mohou využívat nejen cyklisté, ale poslouží i koloběžkářům, maminkám s kočárky či lidem na invalidním vozíku. První městské cyklopumpy byly rozmístěny v blízkosti stojanů na kola tak, aby byl umožněn dostatek prostoru pro manipulaci a přístupu ke kolu, kočárku či vozíku.

Možnost využít pumpy nejen pro kola třineckých cyklistů je dalším z mnoha kroků vedoucích ke zlepšení podmínek pro cyklistickou dopravu v městě. „Cyklistická doprava je jedním z nejvýraznějších článků čisté mobility a chceme, aby se jí v Třinci dařilo. Přimět lidi, aby častěji přesedlali ze svých vozů na kola, je snahou mnoha měst a Třinec v tomto není výjimkou. Proto, aby lidé na krátké vzdálenosti používali častěji jízdní kolo než motorové vozidlo, je nutno vytvořit dostatečně přijatelné, bezpečně a komfortní podmínky pro cyklisty. Vše zapadá do naší snahy rozvíjet a podporovat čistou mobilitu a tím krok po kroku snižovat podíl automobilové dopravy na znečišťování ovzduší,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Pumpy jsou vybaveny mutlifunkční hlavou a měly by tak být schopné obsáhnout všechny typy běžných ventilků. Zařízení by mělo být odolné proti vandalismu a nevyžaduje zvláštní údržbu. Všechny tři pumpy jsou umístěny pod dohledem kamerového systému.

Dodejme, že veřejný prostor v Třinci poslední dobou velmi ožívá a trávení volného času ve městě se pro občany stává mnohem zajímavější, příjemnější a pohodlnější i díky „drobnostem“, jako jsou veřejné pumpičky.

Zdroj: www.trinecko.cz

Modul: Novinky