Cykloprůvodce Labskou stezkou 2015 pokřtili na Holiday World

19. 02. 2015

Na veletrhu Holiday World proběhl dnes slavnostní křest oficiálního průvodce Labská stezka 2015. Vůbec poprvé přitom vychází oficiální průvodce po Labské stezce podél celého toku Labe v Česku i Německu.

Do přípravy se zapojily a průvodce finančně podpořily Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj, města Hradec Králové, Praha, Ústí nad Labem, Litoměřice a Mělník, certifikovaná zařízení Cyklisté vítáni a další podnikatelé v cykloturistice, němečtí partneři a Nadace Partnerství, která je oficiálním koordinátorem Labské stezky v ČR. Cykloprůvodce vychází v nákladu 20.000 ks v české verzi (240.000 ks v němčině) a nabízí tipy na hlavní atrakce, služby pro cyklisty, přívozy či turistická informační centra podél stezky. „Cyklisté jej mohou získat zdarma v turistických informačních centrech nebo v zařízeních s certifikací Cyklisté vítáni, u svého touroperátora či objednat na e-shopu Nadace Partnerství nebo stáhnout elektronicky na www.labska-stezka.cz,“ říká Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky a zároveň viceprezident Evropské cyklistické federace.

Oficiální průvodce provede návštěvníky podél celé 1230 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře. „Přesně na 100 stranách průvodce naleznou turisté kontakty na 558 certifikovaných ubytovacích zařízení pro cykloturisty v různých cenových kategoriích, od kempů až po čtyřhvězdičkové hotely, od ubytování v soukromí na venkově až po hotely ve velkoměstech, všechny certifikované dle kritérií Cyklisté vítáni či německého cykloklubu ADFC,“ dodává Daniel Mourek. Zařízení Cyklisté vítáni nabízí kromě standardních služeb např. bezpečné uložení kola přes noc, možnost malých oprav kola či dostatek informací a tištěných materiálů pro cykloturisty. Zájem našich ubytovatelů podél Labské stezky o propagaci v česko-německém průvodci předčil naše očekávání a v příštích letech budeme usilovat o větší počet stran určených pro propagaci služeb na české straně stezky,“ doplňuje Mourek.

Labská stezkaje nejoblíbenější dálkovou cyklotrasou v Německu a je součástí i evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo. Zájem o celou Labskou stezku od pramene Labe či z Prahy (až do Mělníka podél Vltavy) až do velkých německých měst se dnes projevuje i na zvýšené návštěvnosti českých úseků stezky. „Podle údajů z krajů navštívilo vloni například úsek Kuks – Hradec Králové v Královéhradeckém kraji na 220.000 cyklistů a dokončené úseky stezky v Ústeckém kraji na 25.000 cyklistů jen v období pouhého jednoho měsíce,“ říká manažer monitoringu cyklotras z Nadace Partnerství, Luboš Kala.

 

Podrobné informace:

Modul: Novinky