Pěší zóna v centru Ostravy se otevřela cyklistům

19. 11. 2015

Průjezd cyklistů pěší zónou v centru Ostravy, nové semafory pro cyklisty, stojany a komfortnější provedení cyklotrasy O - to jsou novinky ze severomoravské metropole.

V prosinci tohoto roku se konečně pěší zóna v centru města stala průjezdná také pro cyklisty. Je to výsledek dlouhých jednání se zástupci policie i města. Vzhledem k charakteru provozu v centru města je samozřejmě nutné, aby cyklisté dodržovali povolenou rychlost, míjeli chodce s dostatečným odstupem a v případě potřeby (hustého provozu) kolo vedli. Opatření bylo zavedeno na základě dobrých zkušeností z Opavy, Bratislavy a Olomouce a umožní cyklistům, kteří si velmi oblíbili na podzim nově otevřenou cyklostezku podél Ostravice, zajet do centra města na nákup nebo třeba návštěvu muzea. V návaznosti na toto opatření Ostravské komunikace nechaly v centru umístit nové stojany na kola, například u lávky na Kamenec nebo u pošty na ulici Poštovní.


Stojany na ulici Poštovní. Foto: Martin Krejčí, cyklokoordinátor Ostravy

Nové semafory pro cyklisty

Ostravské komunikace nechaly v závěru letošního roku zřídit dva nové semafory pro cyklisty. Jeden je umístěn v Přívoze v Sadu Boženy Němcové v místě křížení tramvajové tratě, druhý je v místě křižení ul. Porubské u křižovatky Poruba vozovna. Oba semafory zajistí bezpečný průjezd cyklistů na páteřních cyklotrasách O a M.


Nový semafor v Přívoze. Foto: Martin Krejčí, cyklokoordinátor Ostravy

Další úsek městské cyklotrasy O bude komfortnější

Radost udělá cyklistům také dokončený úsek na cyklistické trase O v Přívoze mezi podjezdem pod železniční tratí a tramvajovým obratištěm na Hlučínské a připravované zprovoznění podjezdu pod ulicí Plzeňskou v Zábřehu, které umožní křížit tuto frekventovanou silnici mimoúrovňově. Otevření podjezdu se připravuje na přelom roku 2014/2015.


Cyklistická trasa O v Přívoze. Foto: Martin Krejčí, cyklokoordinátor Ostravy

 

Text a foto: Martin Krejčí, cyklokoordinátor Ostravy

Modul: Novinky