Otevře se centrum Brna cyklistům?

07. 04. 2015

Centrum Brna bylo uzavřeno pro vjezd cyklistů již od 80. let. Jak to vypadá podle vyjádření některých zastupitelů, nyní by se situace mohla změnit. Podnět na zrušení zákazu podalo sdružení Brno na kole a zástupci města požadavek podpořili.

Pro otevření centra se už dříve vyslovil současný primátor Brna Petr Vokřál i další radní. Město si nyní nechává zpracovat posudky ze strany městských policistů, Dopravního podniku, městské části Brno-střed a odboru územního plánování a rozvoje. Konečné rozhodnutí by mělo padnout začátkem roku 2015.

Jak uvedla MF Dnes, na zrušení zákazu se dohodla celá nová koalice, a tak je velmi pravděpodobné, že od příštího roku se na náměstí Svobody budou prohánět lidé na kole. A to i v případě negativních posuzujících stanovisek. Pro radu totiž nejsou závazná, jen doporučující.

Vjezd do centra byl jedním z hlavních předpokladů pro zavedení veřejné půjčovny kol. Zájem o její zavedení město Brno hlásilo už dříve, v minulých letech si proto nechalo připavit několik studií týkajících se bikesharingu.

Přečtěte si také:

 

Modul: Novinky