Evropský týden mobility Otrokovice zahájí otevřením cyklostezky

24. 05. 2018

Roky očekávaná a mnohými vytoužená cyklostezka, která spojí Otrokovice se Zlínem, bude slavnostně otevřena 16. září 2014. Pomyslně tak odstartuje i další akce probíhající v rámci Evropského týdne mobility.

„V posledních letech jsme do rozvoje cyklodopravy investovali miliony korun, abychom dali vzniknout ucelenému systému cyklistických tras, umožňujících bezpečné, pohodlné, přímé a rychlé spojení vhodné pro cyklistický provoz. Jedním z realizovaných kroků je právě stavba strategické a dlouho očekávané cyklostezky Zlín - Otrokovice. Zhotovitelské společnosti stačilo pouhých šest měsíců k tomu, abychom se dnes mohli společně projet až do Zlína po bezpečné cyklostezce, která na otrokovickém úseku vede mimo automobilový provoz,“ uvedl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek. „Mám velkou radost z toho, že se naše rozhodnutí pro realizaci cyklostezky setkalo s pozitivními ohlasy a dlouho plánovanou investici se nám podařilo přenést po letech debat a diskuzí usilovnou prací z projekčních archů do reality,“ doplnil otrokovický místostarosta Milan Plesar.

Na území Otrokovic vznikl v rámci páteřní trasy Zlín – Otrokovice téměř 3 km dlouhý úsek vedený po levém břehu řeky Dřevnice. Cílem bylo zatraktivnění a zkvalitnění trasy pro cyklisty, in-line bruslaře i pěší, její odklonění od silničního provozu a napojení na  další  místní  cyklostezky. Finálním povrchem je asfaltobetonové souvrství ohraničené betonovými obrubníky. Cyklostezka je vedena jako stezka pro chodce a cyklisty s vyloučením motorové dopravy, její trasa je výškově navržena na hrázi v niveletě stoleté vody. V místě polikliniky a křížení s průtahem silnice I/55 byl vybudován bezpečný přechod pro chodce včetně osvětlení a ochranného bezbariérového ostrůvku. K souvislému bezpečnému spojení mezi Otrokovicemi a Zlínem už chybí pouze 150 m, které buduje na svém katastru město Zlín.

Slavnostní otevření stezky v Otrokovicích proběhne dne 16. září 2014 od 16 hodin na prostranství před zbrojnicí HZS na Trávníkách. Pro příchozí je připraven zajímavý program, v rámci kterého zahraje například skupina Pexeso. Nebude chybět ani chutné občerstvení. Pro příchozí bude zdarma prvních sto piv.

Evropský týden mobility potom bude v Otrokovicích pokračovat až do 22 září, kdy vyvrcholí Dnem bez aut. V průběhu celého týdne se v odpoledních hodinách uskuteční nejrůznější akce na dopravním hřišti, ať už to bude například dopravní výchova s BESIPem či přednáška o elektrokolech s Eurobike. Základní škola T. G. Masaryka připravila cvičení s Evou Urbanovou, chystá se také procházka se seniory kolem Moravy, výuka jízdy na in-line bruslích na trávnickém ovále, geocaching, karneval na kolech, koloběžkách, odrážedlech a všem, co jezdí, běh městem, zdravotní cvičení i Den bez aut, aneb odpoledne ve zdravém stylu pro širokou veřejnost. Zájemci se budou moci vydat na kolech se zástupci města po cyklostezce od Moravní lávky do rekreačního areálu Pahrbek, kde bude připraven další program.

Modul: Novinky