Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

První drážní cyklostezka v Beskydech se otevře koncem září

10. 09. 2014

Cyklostezka Nový Jičín – Hostašovice, která je první drážní cyklostezkou v Beskydech, již brzy zahájí provoz. Po téměř čtyřech letech příprav se stavba chýlí ke konci, slavnostní otevření nové cyklostezky je plánováno na pátek 26. 9. 2014 v 15:00 hod. v Novém Jičíně. Cyklostezku buduje společně pět obcí -  Nový Jičín, Životice u Nového Jičína, Mořkov, Hodslavice a Hostašovice, které jsou členy Svazku obcí Cyklostezka Nový Jičín – Hostašovice.

Nová cyklostezka vede v trase bývalé železniční dráhy, kterou zničila povodeň v roce 2009 a na které byl následně zrušen provoz. Začátek cyklostezky je v Novém Jičíně na ul. Žilinská, ukončena je na vlakovém nádraží v Hostašovicích. Celková délka cyklostezky bude 9,7 km, od hostašovického nádraží bude stezka napojena turistickým cykloznačením až k turistickému výletišti Prameny Zrzávky.

Cyklostezka bude mít asfaltový povrch s oddělenými jízdními pruhy pro každý směr, bude vhodná pro cyklisty, in-line bruslaře. V případě vhodných podmínek bude v zimě upravena i pro běžecké lyžování.

Sportovci i rekreační cykloturisté se mohou během jízdy po trase zastavit na pěti odpočívkách, které budou zastřešené, vybavené stolem s lavicemi a stojanem na kola. Na každé odpočívce bude také informační panel s mapou popisující atraktivity obce.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií – z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Modul: Novinky