Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

V Jihlavě jezdí na kole do školy učitelé i žáci

20. 05. 2018

Ranní cesta do školy na kole za asistence učitelů se pro několik dětí v Jihlavě stala každodenní rutinou. V rámci kampaně Do práce na kole tak po dobu jednoho měsíce se svými žáky jezdili učitelé základní školy v Seifertově ulici. Stojany u školy neosaměly ani po skončení akce, dětem se jízda do školy zalíbila a kola používají i nadále.

Do akce, která skončila minulý týden, se zapojilo celkem sedm dětí a tři učitelé, kteří dohromady vytvořili smíšené týmy. „Každý den jsem ráno svážel děti z různých míst po Jihlavě,“ vypráví Miroslav Švihálek, který je třídním učitelem 6. třídy. Učitel na děti čekal na předem domluvených místech a společně pak jeli do školy. Do školy na kole jezdily ale děti z různých ročníků, ve věku od 12 do 15 let.

„Docela mě to překvapilo, původně jsem počítal pouze s dětmi z Jihlavy. Připojily se ale i děti, které bydlí v okolních obcích,“ říká Miroslav Švihálek. Největší vzdálenost prý podle něj absolvovali dva sourozenci, kteří denně dojížděli z jedné ze sousedních obcí vzdálené od školy 15 kilometrů.

Stojany u školy, které byly už před několika lety osazené v rámci  projektu „Bezpečně do školy na zelenou“, tak našly své nové uplatnění. Pro děti denní dojíždění po měsíci neskončilo, kola k cestám do školy se prý používají i nadále.

Přístřešek na kola má škola už od roku 2008. Foto: Do školy bezpečně na zelenou

Modul: Novinky