Abeceda ostravských cyklistů!!! právě vyšla

19. 11. 2015

Ostravský magistrát dnes představil novou brožuru, která je určena všem, kteří do severomoravské metropole zavítají na kole nebo kteří používají kolo jako dopravní prostředek na cestách po městě.

„Abeceda ostravských cyklistů“ přichází s přehledem povinností cyklistů nejen na silnici, ale také v obytné a pěší zóně, s příklady míst, kam cyklista nesmí, jak to vypadá s parkováním a odstavováním kol v Ostravě. Čtenář dostane přesnou informaci, jak mít vybavené kolo i jak si ho evidovat u Městské policie Ostrava. Tiskovina také obsahuje přehled webů, map i akcí pro cyklisty, které jsou pořádány v Ostravě. To vše je jen část z obsahu 32 stránkové publikace pro malé i velké cyklisty.

Při zakoupení ostravské cyklomapy v pobočkách Ostravského informačního servisu obdrží kupující Abecedu ostravských cyklistů bezplatně.

V Ostravě je v současné době 209 km cyklistických tras. Další budou postupně vybudovány v následujících letech. Konečným cílem je 400 km kvalitních stezek a tras, které propojí jednotlivé části města, ale také bezpečně Ostravany vyvedou např. do Beskyd.

Ke stažení:

Abeceda ostravských cyklistů!!! (PDF)

 

Modul: Novinky