Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Zpravodaj spolku 01/2020

03. 01. 2020

Dobrý den,

začátkem roku máme pro vás čtyři zajímavé informace:

 1. Hledáme město, které potřebuje vyřešit několik dopravních úloh. Studenti by v rámci mezinárodního semináře navrhli a zpracovali studie. Studentské práce (6-8) na úrovni studií mohou městu ušetřit 500 – 700 tis. Kč, náklady vzniknou pouze na ubytování (cca 100 tis. Kč).
  Příklad výstupů z roku 2017 – Přerov
  V případě zájmu se, prosím, ozvěte nejpozději do 10. 1. 2020, a to na adresu doc. Ing. Jiří Čarský, Ph.D., Fakulta dopravní ČVUT, Ústav dopravních systémů, Konviktská 20, Praha 1, tel.: 604 846 823, email: carsky@fd.cvut.cz. Více informací na tomto odkaze.

 2. Chcete být vidět? Pomalu se blíží veletrh cestovního ruchu Regiontour v Brně, kde se náš spolek Partnerství pro městskou mobilitu pravidelně prezentuje na výstavní ploše. Akce se koná v termínu 16. - 19. 1. 2020. Pokud vaše město na veletrhu nevystavuje, náš stánek vám to umožní. Rádi od vás převezmeme propagační materiály, především pokud se týkají propagace aktivní turistiky. 
  Samozřejmě jste zváni i osobně, rádi Vás pozdravíme také osobně. Najdete nás v pavilonu P, v případě potřeby vám zajistíme lístky. 

 3. Zapojte se do přípravy nové Akademie městské mobility (www.akademiemobility.cz). V souvislosti se změnou našeho názvu chceme, aby na www.dobramesta.cz zůstala prezentace našeho spolku. Stávající obsah by bylo logicky potřeba přemístit. V rámci těchto změn a vytváření nového webu Akademie městské mobility se vás chceme zeptat na váš názor, jaké informace především potřebujete a hledáte. Pracovní porada proběhne dne 17. 1. 2020 od 11:00 na našem stánku na Regiontour. Zájemcům pošleme první návrhy nové struktury.

 4. Pojďte s námi formulovat Příbramskou výzvu. Nevíte, co to je? Pravděpodobně jste neviděli poslední zpravodaj, o kterém jsme vám už psali. Podrobnosti najdete zde

 

Akce do vašich diářů

Poznačte si do svých diářů:

 • 19. 3. 2020 Příbram, valná hromada spolku
 • 20. 3. 2020 Praha, veletrh For Bikes, setkání členů, workshop
 • 23. 4. 2020 Praha, konference Města budoucnosti
 • 7. - 9. 10. Velké Karlovice, mezinárodní konference (tentokrát ve spolupráci s Ministerstvem dopravy Slovenska)

Plánujeme a upřesníme:

 • květen 2020 - Design ulice - koordinuje firma mmcité
 • léto 2020 - druhý ročník letní školy (opět hledáme 10 měst, která budou mít zájem o intenzivní vzdělávací kurz)

 

Novinky z měst

Sledujte novinky z měst na webu spolku Partnerství.

Modul: Novinky