Právě jste se ocitli na starší verzi webového portálu spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s.
Nová verze je k dispozici na adrese www.dobramesta.cz.

Třinec se připojí k Evropskému týdnu mobility

18. 09. 2019

Náměstí Svobody bude v neděli 22. září od dopoledních hodin plné energie. 

Týden od 16. do 22. září je v celé ČR i v Evropě věnován čisté dopravě, proto letošní koncert Srdce Evropy doplní v neděli 22. září na náměstí Svobody bohatý program spojený právě s touto tematikou. Příchozí se mohou těšit na množství aktivit v duchu hesla Pokrok nezastavíš. Přijďte se na náměstí inspirovat, jak je možné se po městě pohybovat rychle, chytře a zároveň ohleduplně k životnímu prostředí.

Knihovna Třinec bude mít od 10:00 hodin připraven na parkovišti u finančního úřadu bohatý program, v rámci kterého si lidé budou moct vyzkoušet virtuální realitu, roboty, ozoboty a nejnovější technologické hračky, které má třinecká knihovna k dispozici. Knihovníci také připravují vědomostní kvíz zaměřený na dopravu a mobilitu, návštěvníci si budou moct zahrát deskové hry nebo posedět v otevřené čítárně. Hlavním bodem bude od 10:00 do 12:00 soutěžní trasa, na které si lidé vyzkouší, jaké je to trávit den bez auta. Od 13:00 do 18:00 bude trasa přístupná všem stejně jako vše ostatní, co Knihovna Třinec pro návštěvníky akce připravila.

Milovníky starých aut potěší výstava veteránů a historických autobusů, které budou k vidění od 10.00 do 17.00 hodin. Na své si přijdou ale i příznivci pokrokových dopravních prostředků poháněných elektřinou. V prostoru mezi náměstím Svobody a TGM a na Lidické ulici budou od 10.00 do 17.00 k dispozici elektrokola, koloběžky a další elektrovozítka, která si budou moci zájemci na místě vyzkoušet.

Speciální program chystá i kino Kosmos, které od 10.00 hodin dětem promítne pohádku Tlapková patrola. Pokud malí diváci přijedou na odrážedle či jiném dopravním prostředku s vlastním pohonem, mohou se navíc těšit na sáček popcornu zdarma. Od 15.30 si přijdou na své především teenageři, na které budou čekat před kinem skejťáci se svými skateboardy. Zájemci se od nich mohou naučit některé triky a v 17.30 zamířit do kina na film King Skate. Od 20.00 promítne kino film na přání, který si vyberou prostřednictvím Facebooku sami diváci. V průběhu celého dne bude v prostorách kina k vidění také výstava vítězných výtvarných prací žáků základních škol na téma „Jak si představuji dopravní prostředek budoucnosti“. Více  programu kina najdete na www.kinokosmos.cz.

Až do půlnoci 19. 9. 2019 je možné odpovídat také na tematický kvíz, posílat odpovědi je možné na adresu kviz@trinecko.cz.

Článek vznikl ve spolupráci NaKole z.s. a Partnerství pro městskou mobilitu z.s., za podpory a spolufinancování z prostředků Ministerstva životního prostředí České republiky. Text nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Třinec se připojí k Evropskému týdnu mobility

Ke stažení

2019-09 KVIZ_WEB.pdf (212 kB)
Kino Kosmos_King Skate.pdf (0 kB)
Modul: Novinky