Velvyslanectví Dánska

Dánsko může nabídnout inspiraci nejen jako země s tradiční cyklistickou kulturou, Dánové jsou zároveň pověstní svým praktickým přístupem a důrazem na kvalitu života. I díky tomu se Dánsko dlouhodobě umisťuje v čele žebříčků nejšťastnějších zemí světa.

Města, v nichž žijeme, mají zásadní vliv na kvalitu našeho života. A to se týká nejen čistoty ovzduší, ale i možnosti volně se pohybovat a trávit v městském prostoru volný čas. Prosazování změn v oblasti městské mobility nebývá snadné, v Dánsku tomu dopomáhá mimo jiné i vysoká míra důvěry a zájem obyvatel o věci veřejné,“ řekl velvyslanec Dánského království v České republice Ole Frijs-Madsen.

Velvyslanectví Dánska již v září roku 2014 uzavřelo memorandum o spolupráci s Asociací cykloměst. Obě organizace se dohodly na spolupráci, která by měla podpořit udržitelnou mobilitu ve městech, celkovou svobodu při volbě dopravního prostředku stejně jako nový přístup k veřejnému prostoru.

 

Dánské velvyslanectví nechalo vyrobit a Asociaci měst pro cyklisty zapůjčilo soubor dvou dánských výstav „Copenhagen Solutions“ a „The Good City“, které se společně prezentují pod souhrnným názvem „Města s dobrou adresou“. Od dubna 2015 navštívily obě výstavy tři desítky českých měst.

Od ledna 2018 je v oběhu nová část výstavy s názvem „Spokojení Dánové“, která zahájila v Ostravě pouť po českých a moravských městech. Spoluorganizátory jsou dánská ambasáda a Asociace měst pro cyklisty. Podrobné informace o výstavě jsou k dispozici na stránkách Akademie městské mobility.

 

 

 

 
Velvyslanec Dánska Ole Frijs-Madsen (vlevo) a předseda Asociace měst pro cyklisty Jaroslav Vymazal (vpravo) na společné tiskové konferenci v Ostravě, prosinec 2017

 

Jaroslav Vymazal (předseda Asociace cykloměst) a Lars Kjellberg (Velvyslanectví Dánska) při návštěvě Jihlavy v září 2014.

 

Další informace:


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS