Novinky

2 / 5 / 2015
Výstava města s dobrou adresou zahájila v Olomouci jízdu po českých městech


V Olomouci se představují dvě putovní výstavy, které přivezlo do České republiky Velvyslanectví Dánska. Jde o soubor dvou výstav „Copenhagen Solutions“ (Kodaňská řešení) a „The Good City“ (Dobré město), které se společně prezentují pod souhrnným názvem „Města s dobrou adresou“.

Nejde ale jen o klasickou výstavu, která je určena k pasivnímu prohlížení. Tento projekt by měl nastartovat diskusi o kvalitě života v našich městech, o novém pohledu na městskou mobilitu, na veřejný prostor a dopravu. Do Olomouce se proto sjely více než dvě stovky zástupců českých měst, architektů a urbanistů a také státních institucí, aby tu 29.–30. dubna diskutovali o tématu na stejnojmenné konferenci Města s dobrou adresou.

Obě výstavy měly premiéru v Uměleckém centru Univerzity Palackého (Konviktu), od dnešního den až do 13. května jsou k vidění v Galerii Šantovka (část Dobré město) a na nádvoří olomoucké radnice na Horním náměstí (část Kodaňská řešení). V Olomouci tím zahájí svoji pouť po českých a moravských městech, která potrvá až do konce letošní sezóny.

Asi se shodneme na tom ,že většina lidí si přeje žít „na dobré adrese“. Ale co to vlastně je „dobrá adresa“? Chápeme tento pojem stejně jako Němci, Dánové či Angličané? A umíme ji v českých podmínkách vytvářet? Na to si bude muset každý zodpovědět sám.

Výstava je pro nás dobrou zprávou. Ukazuje se, že na spoustě míst na světě lidé uvažují o tom, jak nacházet to dobré uvnitř našich měst, jak pěstovat zahrady v nás i kolem nás. Je to zpráva o tom, že i současná velká města jsou víc než jen nepřehledná mraveniště plná anonymního hemžení. Pokud dáme životu šanci, může městská komunita spontánně vzniknout kdekoli - při venčení psů, hraní šachů v parku nebo třeba během nakupování.  Je to zpráva o tom, že ve městech lze dobře žít a najít tu domov a být tu rád/a.

 

Další informace o výstavě:

Popis a program putovní výstavy

Náhledy panelů výstavy:

 

Další fotografie z výstavy v Olomouci:

„Dobré město“ v Galerii Šantovka v Olomouci. Foto: Jitka VrtalováOdborné veřejnosti se výstavy představily v budově Konviktu, která je součástí Univerzity Palackého v Olomouci. Foto: Jitka VrtalováOdborné veřejnosti se výstavy představily v budově Konviktu, která je součástí Univerzity Palackého v Olomouci. Foto: Jitka VrtalováOdborné veřejnosti se výstavy představily v budově Konviktu, která je součástí Univerzity Palackého v Olomouci. Foto: Jitka Vrtalová„Dobré město“ v Galerii Šantovka v Olomouci. Foto: Jitka Vrtalová„Dobré město“ v Galerii Šantovka v Olomouci. Foto: Jitka Vrtalová„Dobré město“ v Galerii Šantovka v Olomouci. Foto: Jitka VrtalováUpoutávka před budovou olomoucké radnice. Foto: Jitka VrtalováVýstava na nádvoří olomoucké radnice. Foto: Jitka VrtalováVýstava na nádvoří olomoucké radnice. Foto: Jitka Vrtalová


« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS