Novinky

4 / 2 / 2017
Víc cyklistů a méně aut v rakouské Vídni


Počet aut na ulicích hlavního města Rakouska klesá, zatímco počet cyklistů roste – to nám říkají nová data vídeňského dopravce Wiener Linien.

 

Analýza dopravního sčítání motorových vozidel v letech 2010 až 2015 ukazuje pokles automobilové dopravy o 6,3 % na území celého města.

 

Výrazně klesly počty aut především v městských oblastech – o 11,2 %.

 

Ve stejném období zaznamenala Vídeň nárůst objemu cyklistické dopravy: na ulici Neubaugürtel vzrostl počet cyklistů během pracovního týdne o 26 %, na ulici Lassallestrasse o 42 % a na Opernringu o 68 %.

 

„Vídeňané se k životnímu prostředí vždy chovají šetrněji, i když motorová doprava je v celém Rakousku na vzestupu. Ve Vídni je poměrně jednoduché pořešit své každodenní povinnosti pěšky, na kole nebo veřejnou dopravou,“ říká primátorka Vídně Maria Vassilakou.

 

Čísla rovněž ukazují, že Vídeň již třetím rokem drží rekord v objemu cestujících veřejnou dopravou, jejich počet vzrostl od roku 2015 z 939,1 milionu osob na 954,2 milionu. „Pokračující rozvoj veřejné dopravy se skutečně vyplácí,“ potvrzuje předsedkyně rady města Uli Sima.

http://www.eltis.org/discover/news/more-cycling-less-car-traffic-vienna-austria« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS