O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Novinky

4 / 2 / 2017
Víc cyklistů a méně aut v rakouské Vídni


Počet aut na ulicích hlavního města Rakouska klesá, zatímco počet cyklistů roste – to nám říkají nová data vídeňského dopravce Wiener Linien.

 

Analýza dopravního sčítání motorových vozidel v letech 2010 až 2015 ukazuje pokles automobilové dopravy o 6,3 % na území celého města.

 

Výrazně klesly počty aut především v městských oblastech – o 11,2 %.

 

Ve stejném období zaznamenala Vídeň nárůst objemu cyklistické dopravy: na ulici Neubaugürtel vzrostl počet cyklistů během pracovního týdne o 26 %, na ulici Lassallestrasse o 42 % a na Opernringu o 68 %.

 

„Vídeňané se k životnímu prostředí vždy chovají šetrněji, i když motorová doprava je v celém Rakousku na vzestupu. Ve Vídni je poměrně jednoduché pořešit své každodenní povinnosti pěšky, na kole nebo veřejnou dopravou,“ říká primátorka Vídně Maria Vassilakou.

 

Čísla rovněž ukazují, že Vídeň již třetím rokem drží rekord v objemu cestujících veřejnou dopravou, jejich počet vzrostl od roku 2015 z 939,1 milionu osob na 954,2 milionu. „Pokračující rozvoj veřejné dopravy se skutečně vyplácí,“ potvrzuje předsedkyně rady města Uli Sima.

http://www.eltis.org/discover/news/more-cycling-less-car-traffic-vienna-austria« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS