Novinky

7 / 8 / 2017
Večerní cyklojízda Zlínem se vydařila


Téměř tři stovky vyznavačů kol vyrazilo na páteční cyklojízdu. Společně si vychutnali projížďku večerním Zlínem i doprovodný program na náměstí Míru včetně ohňové show.

„Účastníci jeli spořádaně a ohleduplně, vstřícní k nám byli tentokrát i řidiči aut. Takže celá cyklojízda proběhla velmi klidně a všichni jsme si jí užili,“ prohlásil Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínské radnice.

Trať cyklojízdy měřila cca 23 kilometrů, takže se jí zúčastnili vedle zkušených i rekreační cyklisté. Stejně jako v předchozích letech akce nabídla jedinečnou možnost projet si v pelotonu zajímavá místa ve Zlíně a vychutnat si neopakovatelnou atmosféru.

Smyslem cyklojízd, které pořádá město Zlín už několik let, je podpořit cestování na kole jako jednu z nejvhodnějších forem přepravy po městě. „Účastníci si sami ověří, že na kole se ve Zlíně cestuje velmi dobře, už proto, že se stále rozšiřuje síť cyklostezek a to i přes centrum. Prostě, kvůli pohybu po Zlíně není nutné pořád startovat auta,“ konstatoval Josef Novák, radní pro oblast dopravy.

Foto: zlin.eu


« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS