O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Novinky

19 / 11 / 2015
V Břeclavi proběhl druhý seminář Cyklistické akademie


V Břeclavi se dnes konal druhý seminář cyklistické akademie. Sjely se na něj zástupci měst z Jihomoravského kraje. Přestože program byl shodný s prvním seminářem v Ostravě, jednání se stočilo zcela jiným směrem. Jihomoravská Břeclav leží na hranicích s Rakouskem je vstupní branou Lednicko-valtického areálu. Přestože zhruba 40 % obyvatel tu dojíždí do práce na kole, dopravní infrastruktura je zaměřená především na motorovou dopravu.

Město Břeclav se prostřednictvím svých zástupců snažilo najít odpověď, která se na první pohled zdá být jednoduchá - stačí mít vizi vybudovat „cyklistické“ město a jí pak podřídit realizaci následujících opatření, které nabízí Cyklistická akademie. Jak ukázala diskuze v Břeclavi, naplnění vize není až tak jednoduchá věc. Na jednom „hřišti“ se střetává příliš mnoho zájmů (parkování, prostor pro pěší, cyklistický pruh, koridor pro auta) a nelze každému vždy vyhovět. A právě vize má rozhodnout, kdo dostane v daném konkrétním řešení přednost. Ruku v ruce s vizí je zde přirozeně nutnost jejího projednání s veřejností. „Z diskusí na semináři vyplynul jeden hlavní požadavek měst - chceme se inspirovat tisíce omyly při rozvíjení cyklodopravy v západní Evropě, které se dnes opakují v našich městech, a chceme vyvracet nejčastější mýty a omyly cyklodopravy,“ řekl na závěr Jaroslav Martinek.

Přečtěte si také:« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS