O asociaci


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Asociace jsou obce, měst, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy.

Novinky

19 / 11 / 2015
Uherské Hradiště představilo nová opatření pro cyklisty


V ulicích Uherského Hradiště se v posledních letech objevila řada nových opatření pro cyklisty. S některými z nich se cyklisté setkávají jen málokdy a pro řadu uživatelů - cyklistů i řidičů - mohou být stále poměrně nová. Město proto vydává zvláštní leták, ve kterém čtenáři najdou různé druhy dopravního značení společně s vysvětlením, jak se zde chovat. Ukázky dopravních značek či značení na vozovce doplňují ilustrační fotografie z ulic slovácké metropole a nákresy dopravních situací. U každé značky najdou čtenáři také stručný výpis z příslušného zákona, který definuje použití daného značení a vysvětluje, jak se v daném místě chovat.

Letáček, který lze schovat do kapsy a vzít s sebou na cestu nejen do Uherského Hradiště, obsahuje vysvětlení následujících opatření:

Kompletní letáček ke stažení (PDF, 1,8 MB)

 

Ukázka z letáku "Hradištěm na kole"

 

V Uherském Hradišti, ve městě v srdci Slovácka s 26,5 tis. obyvateli cyklistická doprava přesahuje přes 20% z celkové dopravy ve městě. V podílu cyklistické dopravy tak Uherské Hradiště zaujímá přední místa v České republice a právem je označováno jako město cyklistů.

První stezka pro cyklisty byla ve městě vybudována podél páteřní komunikace – silnice I/55 již v roce 1967. Síť cyklostezek se postupně rozrůstala na současných 12 km, po kterých projede v nejfrekventovanějších úsecích až 3400 cyklistů za den. Městem prochází také 20,4 km značených cyklotras regionálního i nadregionálního významu (č.47, č. 5049, Moravská vinařská – Uherskohradišťská). « zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

Web je realizován v rámci projektu Central MeetBike prostřednictvím programu CentralEurope,
který je spolufinancován ERDF.

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Cyklistická akademie - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS