Novinky

14 / 5 / 2017
Podle cyklistů v Německu patří 7 tras EuroVelo mezi 10 nejpopulárnějších cyklotras


Národní koordinátor EuroVelo v Německu ADFC a organizace Travelbike Vermietung zveřejnili počátkem března svou každoroční analýzu k cykloturistice v německých zemích. Analýza obsahuje nejnovější údaje o cykloturistice a zajímavých trendech v chování německých cykloturistů jak na domácí půdě, tak za hranicemi.

Hlavní zprávou analýzy je zvýšení počtu německých cykloturistů v posledních dvou letech (2014 – 2016) o neuvěřitelných 30 %. Ačkoliv analýza samozřejmě vychází pouze z údajů německých, její závěry jsou předmětem zájmu zainteresovaných subjektů (např. cestovních kanceláří, regionálních agentur cestovního ruchu atd.) nejen v Německu, ale i kdekoliv jinde v Evropě, protože německé země jsou nejsilnějším evropským zdrojovým trhem v oblasti cykloturistiky.

Potřebné údaje stejně jako v předchozích letech dodali nezávislí poskytovatelé služeb z celého Německa. Je zcela zřejmé, že cykloturistika je dynamicky rostoucí segment v oblasti rekreace. Zde jsou čísla, která mohou tento trend potvrdit: v roce 2014 celkem 4 miliony německých cykloturistů podnikly vícedenní cyklovýlet (s ubytováním) a v roce 2016 se jejich počet zvýšil na asi 5,2 miliony. A každodenní jízda na kole vzrostla až na 150 milionů cest.

Celkem 72 % všech cyklovýletů bylo na 3 a více nocí, přičemž v průměru nejpopulárnější jsou v Německu výlety na 4 – 7 nocí. Za povšimnutí stojí rozdíl mezi popularitou dálkových výletů (74 %) a skupinou turistů, kteří se vracejí každý den na stejnou základnu (26 %) – většina mladých dává přednost dálkovým výletům, zatímco starší turisté preferují cyklovýlety, které začínají a končí ve stejné lokalitě.

I když stále častěji používáme digitální zdroje informací jako Google mapy, pro většinu z nás zůstávají důležité i tištěné materiály jako mapy (64 %) a cestovní průvodci (40 %). Naopak využití smartphonů pro orientaci v terénu od roku 2015 překvapivě kleslo o 7 % (na současných 48 %) a na vrcholu se stále drží ukazatele/značení, jejichž použití se zvýšilo na 79 % (ze 76 % v roce 2015).

Když respondenti dostali za úkol jmenovat své nejoblíbenější cyklotrasy, síť EuroVelo si vedla velmi dobře. Sedm z deseti zahraničních cyklotras, které jsou pro německé cykloturisty nejpopulárnější, tvoří trasy, které z části nebo úplně patří do sítě EuroVelo, včetně cyklotrasy u Severního moře (EuroVelo 12), cyklotrasy u Loiry (EuroVelo 6), cyklotrasy z Berlína do Kodaně (EuroVelo 7), Labské cyklotrasy (EuroVelo 7), Rýnské cyklotrasy (EuroVelo 15) a cyklotrasy podél Baltského moře (EuroVelo 10). A vůbec nejvíc hlasů, celkem 25 %, získala Dunajská stezka, která je rovněž součástí EuroVelo 6.

Trasy EuroVelo uspěly i v hodnocení cyklotras na území Německa, kde 4 z 10 nejoblíbenějších cyklotras jsou ty, které částečně tvoří trasy EuroVelo: Labská cyklotrasa (EuroVelo 7 a 13), Rýnská cyklotrasa (EuroVelo 15), Baltská cyklotrasa (EuroVelo 10) a Dunajská cyklotrasa (EuroVelo 6).

V případě zájmu můžete podrobně prozkoumat kompletní přehled výsledků analýzy a zjistit, které informace jsou užitečné přímo pro vaše potřeby: anglicky nebo německy.

Zdroj:   http://www.eurovelo.org/news/2017/03/20/seven-eurovelo-routes-in-the-top-10-most-popular-cycle-routes-chosen-by-german-cycle-tourists/#

Datum: 20.03.2017« zpět | přehled


Úvod
Novinky
Dobrá adresa
Aktivity
Členové
Jak se stát členem
Partneři
Kontakt
Pro média, dokumenty
Odkazy

 

cyklistická akademie

 

Copyright © cyklomesta.cz
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením
Asociace měst pro cyklisty a s uvedením zdroje.

Partneři: Česko jede - Akademie městské mobility - www.kamvpraze.info - Univerzita Palackého v Olomouci - Velvyslanectví Dánského království

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS